Trnavské rybníky
reklama

Veriaci si pápeža radšej pozrú v televízii

AKTUALITY - Trnava | 25.3.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

TRNAVA – O cestu do Ríma na blahorečenie Jána Pavla II. zatiaľ veľký záujem nie je. Paradoxne, na vývesnej tabuli takmer každej farnosti pritom visí niekoľko oznamov ponúkajúcich zájazd do Vatikánu. Slovenských veriacich odrádza najmä masovosť udalosti.

Veriaci si pápeža radšej pozrú v televízii

Hoci Ján Pavol II. v minulosti navštívil Trnavu na jeho blahorečenie sa do Vatikánu oficálna delegácia z mesta nechystá. foto: ras

Cukrovar
reklama

Chystajú sa sem totiž desaťtisíce veriacich z celého sveta, veľké zastúpenie na beatifikácii majú mať podľa očakávaní Poliaci.
Cestovné kancelárie v trnavskom kraji nezáujem o kresťanskú akciu zaskočil. „Zatiaľ sme nepredali ani jeden zájazd. V ponuke sú aj kolektívne zľavy, ale ani tie nejdú. Ľudia sa obávajú masovosti, ale určite to bude veľký zážitok,“ povedal vedúci v jednej z náhodne oslovených trnavských cestoviek. Rovnako reagovali aj v ďalšej, kde však veria, že sa situácia ešte zmení. „Ľudia sa rozhodnú možno na poslednú chvíľu,“ myslia si v cestovke.
Jednotlivé farnosti v Trnavskej arcidiecéze dostali takisto rôzne ponuky na cestu do Vatikánu. Niekde sa kňazi naplno zapojili do príprav, inde stagnujú. „Program na tento dátum už máme iný, u nás v súvislosti s blahorečením nerobíme nič,“ povedal dechtický farár Mário Bosý. Rovnako sú na tom aj v Zelenči. O cestovanie do Vatikánu neprejavil nikto záujem. „Odrádza najmä cena a masovosť akcie. Mnohí už vo Vatikáne boli pri iných udalostiach, no nedostali sa ani na Námestie sv. Petra a všetko museli sledovať na veľkoplošných obrazovkách,“ povedal farár Peter Jelínek. Ľudia sa tentoraz podľa neho spoliehajú na prenosy v televízii.
Arcibiskupský úrad odporučil veriacim využiť autobusovú a vlakovú dopravu, púť za pápežom neorganizujú, spoliehajú sa na cestovky. V Trnave zatiaľ priamy prenos z blahorečenia neplánujú. „Nebudeme robiť prenosy v kostole, blahorečenie bude vysielať kresťanská televízia TV Lux,“ povedala hovorkyňa Arcibiskupského úradu v Trnave Margita Vanovčanová.
Železnice pri tejto príležitosti vypravia 30. apríla mimoriadny vlak do Ríma. Štartovať bude v Košiciach, cestujúci budú môcť pristupovať na dohodnutých miestach. Ceny zájazdov sa pohybujú od sto do tristo eur. Jána Pavla II. blahorečia v nedeľu 1. mája.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama