Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Medovníčky do čižmičky

AKTUALITY - Trnava | 26.12.2010, 00.00, prispievatelia

ŠPAČINCE – V nedeľu pred Mikulášom si domáci v reštaurácii Vidlička vyskúšali maľovanie medovníkov. „Na stromčeku v reštaurácii každoročne visia ozdoby z nich. Ľudia ich obdivujú a vypytujú sa, kde sme ich zohnali. Tak sme sa rozhodli zorganizovať akciu, pri ktorej by mali možnosť naučiť sa ich zdobiť,“ vysvetľuje majiteľka reštaurácie Monika Vidličková.

Medovníčky do čižmičky

Monika a Júlia si zdobenie užili. Foto: Júlia Kampfová

reklama

 

Dobroty ozdobovali už tretí rok. Ľudia sa tu striedali od tretej do siedmej. Niekto prišiel, niekto odišiel, stále bolo plno. „Hlavne napíšte, aká tu je skvelá atmosféra,“ poradila mi jedna zo zdobiacich. Začiatočníkov zaškolila Júlia Rolenčíková z Jaslovských Bohuníc. Jej výtvory sú nádherné. Zdobiť sa učila sama. Inšpirovali ju mama so sestrou. „Keď som bola malá, skúšali sme vyrábať medovníčky. Boli to všelijaké nepodarky no už vtedy nás to bavilo. Mala som asi pätnásť rokov,“ spomína. Vyrobiť cesto a polevu dlho trvá. Aj robota je to pipľavá. Zdobia mladí chalani, staršie dámy, dokonca aj celé rodiny.

JÚLIA KAMPFOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama