Trnavské rybníky
reklama

Poslanci sa hádali pre starú Evu

AKTUALITY - Piešťany | 26.3.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

PIEŠŤANY – Legendárne kúpalisko Eva hýbe emóciami Piešťancov. Vo štvrtok sa pre ňu pochytili už aj poslanci zastupiteľstva.

Poslanci sa hádali pre starú Evu

Legendárna Eva neustále hýbe emóciami obyvateľov. Nahradiť by ju malo plavecké centrum. foto: ras

Cukrovar bývanie
reklama

Mesto totiž pracuje na výstavbe plaveckého centra a Evu si len dočasne prenajíma od kúpeľov. Juraj Brna ale navrhol, aby sa investovalo do rekonštrukcie starého kúpaliska. Podľa neho by to vyšlo lacnejšie ako stavať nové. „Plusy vidím v lokalite a cene, nové kúpalisko je len riešenie z núdze,“ povedal. Sám sa s vodnými pólistami, ktorí Evu spravujú, zúčastňuje brigád. Tvrdí, že v nesledujúcom roku už Evu neotvoria pre jej dezolátny stav. „Je to len samá lepecnica. Chcem, aby sme rokovali s kúpeľmi o spolufinancovaní pri rekonštrukcii,“ doplnil. Mesto sa už niekoľko rokov snaží s kúpeľmi dohodnúť, ale bezvýsledne. O rekonštrukciu Evy a jej prevádzkovanie nemajú záujem, pozornosť sústreďujú na zahraničných hostí a balneoterapiu. Navyše pamiatkári vydali k rekonštrukcii toľko opatrení, že prípadné opravy by boli iba minimálneho rozsahu. „Problém s prenajímaním nie je. O inom postupe som sa rozprával v januári s majiteľom kúpeľov, ale žiadna iná možnosť nie je. Pre nich Eva nie je prioritou,“ povedal primátor Remo Cicutto.
Obyvatelia Piešťan netrpezlivo očakávajú nové plavecké centrum v mestskom parku. Ako prvý by mali postaviť vonkajší bazén, podľa posledných informácií ho aj prekryjú. Na druhú etapu, kde by mala pribudnúť krytá plaváreň zrejme peniaze nenájdu.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama