Trnavské rybníky
reklama

BLOG: O prácu v štátnej správe sa už uchádzať nebudem

BLOG - Listy mame | 7.12.2013, 09.56, prispievatelia

Ahoj mami, nedávno som mala takú utkvelú predstavu, že nastal čas urobiť zásadnú zmenu vo svojej kariére. Ako sa to teraz hovorí - postúpiť do vyššieho levelu. Prihlásila som sa do výberového konania na post v štátnej správe.

BLOG: O prácu v štátnej správe sa už uchádzať nebudem

Ilustračné foto: shutterstock.com

reklama

 

Ambície by boli, bolo však treba prelúskať asi sedem zákonov a Ústavu. Pozvali ma na výberové konanie, ktoré malo dve kolá. V zasadačke sedela dôležitá komisia a asi sto ľudí išlo písať test. Zašila som sa do zadných radov.

 

Zrazu sa cez uličku ku mne rúti mocná energická žena. Taká mladá Helena Fibingerová. Spočinula na stoličke vedľa mňa a miesto gule vrhla z veľkej tašky na stôl štós materiálov.

 

Vzápätí prehlásila: „Som chronická uchádzačka o prácu v štátnej správe. Chodím iba do Bratislavy, ale teraz som urobila výnimku a prišla som aj do Trnavy.“

reklama

 

Uf, to ma dorazilo. Nie, že urobila výnimku, ale ja som si dovtedy myslela, že chronický môže byť iba kašeľ alebo astma!

 

Vietor z plachiet mi zobrali ešte tri usmiate panie, ktoré prišli posledné, len tak bez kabátov, v ruke kľúče.

 

Pani, ktorá rozdávala testy, im povedala, že im drží palce. Mne ani Chronickej Helene to nepovedala. Dôležité bolo, že test som urobila a postúpila do druhého kola. To bolo o poschodie vyššie.

 

Sedeli sme na chodbe ako u zubára a čakali, kedy vstúpime do príslušných dverí pred menšiu komisiu. Ľudia, ktorí vychádzali, dostali rovnaké otázky, ktoré sa týkali osobnostného rastu v uplynulom roku.

 

Zaujala ma jedna slečna blondínka, ktorá na otázku komisie „Aký zaujímavý osobný zážitok ste zažili minulý rok“, vyrazila zo seba fistulkou: „Zrazila som dieťa!“

 

Keď sa členovia komisie trochu spamätali, dodala, že nič sa mu nestalo.

 

Prišli aj Bezkabátove panie. Vďačná susedka mi pošepkala, že to sú zamestnankyne toho úradu, ktorým končí nejaké obdobie a majú sa potvrdzovať vo funkcii. Preto sa muselo vypísať výberové konanie.

 

Mami, absolvovala som s nechuťou a trpkosťou to druhé kolo a naštvaná som odchádzala preč. Dovtípila si sa, že ma nevzali, ani Chronickú Helenu a tobôž nie emocionálnu blondínku.

 

Na celej čiare to vyhrali Bezkabátové panie. Už vopred to mali vyhraté, my ostatní sme boli iba súčasťou nejakej hry, ktorú plne zafinancovali daňoví poplatníci.


Poučila som sa a už sa do tej štátnej správy nehrniem. Aj tak ich je tam dosť.

 

Tvoja ambiciózna dcéra

 

JANA STRUKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama