Trnavské rybníky
reklama

Spevák Bystrík: Tohtoročné Vianoce budú iné... Krajšie!

RELAX - Rozhovory | 13.12.2013, 07.00, prispievatelia

Počas tohtoročných vianočných trhov zabavil a zahrial svojimi skladbami návštevníkov aj Bystrík s kapelou. Práve s ním vám prinášame rozhovor o jeho vianočných i povianočných plánoch.

Spevák Bystrík: Tohtoročné Vianoce budú iné... Krajšie!

Bystrík počas koncertu na námestí. Foto: Alexandra Galambová

reklama

 

Zvíťazil si v Coca cola Popstar, odvtedy si vydal tri albumy, máš za sebou množstvo projektov. Na čom pracuješ v súčasnosti?
- Najviac teraz robím s Robom Pappom, máme spoločný projekt a na jar by mal vyjsť náš album. Už nám chýbajú nahrať nejaké tri - štyri pesničky. Na jar vyjde aj nový singel, ku ktorému budeme točiť i videoklip.

 

Robíme spolu aj projekt pre deti Veselé zúbky, ku ktorému práve dotáčame DVD-čko, kde bude veľa detských pesničiek, takže sa zapájame aj do takýchto vecí.

 

 

Prečo práve pesničky pre deti?
- Obidvaja máme dcéry a oslovili nás, či by sme do tohto projektu nešli. Nám sa to zdalo vcelku výnimočné, že sa môžeme zúčastniť aj niečoho takého pekného. Celkom nás to aj baví a práca s deťmi nás tak oslovila, že sme v tom zotrvali.

reklama

 

 

Koncerty s Pappom ho bavia viac

Ako vlastne vznikla vaša spolupráca s Robom Pappom?
- My sme spolu už päť rokov a náš vtedajší spoločný bubeník Ľudko Senec vymyslel turné, kde sme odohrali za tri mesiace asi 36 koncertov. Nejako sme si sadli aj ľudsky, aj hudobne, funguje nám to na pódiu a máme sa radi (smiech). Spoločné koncerty nás bavia viac, ako keď hráme každý sám.

 

 

O čom presne je projekt „Veselé zúbky“?
- To je taká malá osveta – ukazujeme deťom, ako sa majú správne čistiť zúbky, poukazujeme na osem krokov, ktoré by sa mali dodržiavať. Zároveň je to zamerané aj na rodičov, aby dbali na to, aby si deti správne umývali zúbky. Milá vec.

 

Deti sa na piesne strašne chytajú a rodičia sa sťažujú, že pesničku majú napočúvanú už tisíckrát, lebo deti sú do toho zažraté (smiech). Stáva sa, že nás na ulici zastavujú decká a spievajú o zúbkoch. Veselé...

 

 

Chystáte aj ďalšie detské projekty?
- V podstate ani nie, venujeme sa len týmto Veselým zúbkom. Na jar by sme mali vystupovať po škôlkach a základných školách, takže nám neostáva ani čas na ďalšie podobné aktivity.

 

 

Ako vnímaš súčasný stav slovenskej hudobnej scény?
- Tým, že veľmi veľa hráme, nestíham slovenskú scénu sledovať. Keď som bol mladší, tak som ju mal napočúvanú. Teraz síce registrujem mladé kapely, niektoré sa mi aj veľmi páčia, ale tým, že sme takí rozlietaní, počúvam len to, čo hrajú v rádiu.

 

Keď ideme v aute dvaja, tak často máme chuť byť potichu a nie počúvať pesničky. Ale myslím si, že je kopec mladých talentovaných kapiel, napr. kapela z Nitry The Paranoid, tým ide celkom karta. Ale je ich viac, ako som si všimol.

 

 

Keď si taký rozlietaný, ako dokážeš skĺbiť rodinný život s koncertovaním?
- Tak je to ťažké, ale ja milujem hudbu. Moja žena je so mnou od mojich hudobných začiatkov, takže to chápe. Tým, že máme teraz jeden a polročnú dcérku Amálku, je to trošku horšie, ale snažím sa venovať sa rodine.

 

Teraz je hektické obdobie, tým, že je december, tak sa veľmi veľa hrá, ale potom zase príde obdobie, kedy budem doma, takže musíme to nejako vydržať.

 

 

„Som taký lokálpatriot“

Vďaka koncertovaniu si prešiel celé Slovensko, prečo si sa však rozhodol ostať práve v Trnave?
- Som taký lokálpatriot (smiech). Narodil som sa tu, mám tu rodinu, všetkých priateľov... Nie som človek, ktorý by sa rád presúval z miesta na miesto. Tak som tu nejako „prischol“, mám to tu rád a neplánujem ísť inam.

 

Môj brat už deväť rokov žije v Amerike, zjavne je tam šťastný, no ja si neviem predstaviť, že by som býval v takom veľkom svete. Trnava mi úplne vyhovuje.

 

 

Takže nerozmýšľaš nad rozbehnutím kariéry aj v zahraničí?
- V zahraničí sú dvadsaťkrát talentovanejší ľudia ako sme my, tam by bola priveľká konkurencia (smiech).

 

 

Počas Vianočných trhov si koncertoval na námestí. Tešíš sa na Vianoce?
- Veľmi! Vianoce sú môj najobľúbenejší sviatok. Hlavne sa teším kvôli tomu, že máme malú dcérku a uvidím ju, ako bude rozbaľovať darčeky. Budú to také iné Vianoce... krajšie.


 

Profil
BYSTRÍK Červený (25.06.1982 v Trnave) je slovenský spevák, víťaz súťaže Coca Cola Popstar 2005. Doposiaľ vydal tri albumy(2005 – Mám, čo som chcel, 2007- Len ty a ja, 2010- Bublifuk), momentálne pripravuje ďalší. Spolu s Robom Pappom vytvorili projekt Bystrík a Robo Papp, v rámci ktorého spolu koncertujú, aktuálne pracujú na spoločnom albume a zapojili sa aj do projektu pre deti.

 

LUCIA OSVALDOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama