Realizácia trnavského štadióna napreduje podľa harmonogramu
ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.1.2014, 16.14, prispievatelia
Moderný futbalový štadión v Trnave City Arena by mali dokončiť počas prvých šiestich mesiacov budúceho roka.

Ilustračné foto: jkr
Jeho výstavba postupuje podľa pôvodného plánu. "Stavba ide podľa harmonogramu. Počas nasledujúcich týždňov budeme pokračovať v zakladaní samotných objektov stavby," uviedol pre portál profutbal.sk predseda predstavenstva spoločnosti City-Arena Pavol Adamec.
"Búracie práce sú už hotové. V tejto chvíli končíme výkopové a prípravné práce pre začatie stavby a prekládky inžinierskych sietí," dodal Adamec.
Nový štadión v "slovenskom Ríme" projektovali podľa technických parametrov a požiadaviek Európskej futbalovej únie (UEFA) a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Mal by mať kapacitu 19 000 miest.
Štadión zostane majetkom mesta, City-Arena ho bude mať prenajatý na 30 rokov za jedno euro ročne, všetky ďalšie pozemky a stavby budú jej majetkom a majetkom sesterskej City-Arena Plus.
Súčasťou výstavby trnavského štadióna boli tiež archeologické práce.
"Archeologický prieskum je ukončený. Pozostáva z približne 250 fyzických nálezov, ktoré sa teraz analyzujú. Časť z nich plánujeme zreštaurovať a po dohode s kompetentnými aj odprezentovať budúcim návštevníkom City Areny," uzavrel Pavol Adamec.
SITA