Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Na Hlinách majú strom ovešaný bordelom. Dokedy?

BLOG - Trnavskými očami | 20.1.2014, 11.26, Ján Král

Strom na trnavskom sídlisku Na Hlinách zdobí už hodnú dobu kopa odpadu. Fakt, že to nikoho netrápi, je svojim spôsobom zrkadlom stavu slovenskej spoločnosti. Ľudia zostávajú k tomu, čo sa okolo nich deje totálne flegmatickí.

BLOG: Na Hlinách majú strom ovešaný bordelom. Dokedy?

Novodobá pýcha sídliska Na Hlinách - strom ovešaný odpadom. Foto: Ján Král

Nový Hlohovec
reklama


Spomínaný strom priam symbolizuje Slovensko - krásna krajina prekrytá nechutným bordelom... Podchvíľu novinári vysnoria kauzy siahajúce neraz až na najvyššie miesta. Pes zašteká, zázrak trvá tri dni, karavána ale potom tiahne ďalej.

 

A dôsledky pre vinníka sú v konečnom dôsledku len kozmetické. Stačí poznať správnych ľudí. Také smutné, také slovenské...


Bežného človeka to znechutí, zašomre si pri pive s kamarátmi, ale tým to končí. Poriadnu zlosť nepocítili ani účastníci Gorily. Pasivita slovenského národa je neskutočne nekonečná.

reklama


A podobne je to aj s tým stromom. Denne okolo neho chodia ľudia do práce, ráno sa na neho mnohí pozerajú pri prvej cigaretke na balkóne. A možno si aj zanadávajú a opýtajú sa: Dokedy? Zatiaľ sa ale nenašiel nik, kto by s tým reálne niečo spravil.


Pritom by stačilo dať podnet na mesto a odbor komunálnych služieb pošle čatu, čo problém odstráni. Aspoň chcem veriť, že to takto v správnom meste funguje.


No a možno by podnet mohol kompetentnému úradu ohlásiť v mene občanov jeden zo zvolených mestských poslancov za danú mestskú časť.


Mám takú utopickú predstavu, že volení zástupcovia ľudu by sa občas mohli prejsť po svojom rajóne, pozrieť čo je nové a pokúsiť sa o prípadnú nápravu, ak treba. Veď ten strom nie je ovešaný bordelom jeden týždeň, ale už niekoľko mesiacov...

 

Ktovie, možno má strom slúžiť len ako upútavka na smetné nádoby vedľa. Foto: Ján Král


I preto tvrdím, že najdôležitejšie voľby tento rok nebudú prezidentské a už vonkoncom nie tie do Európskeho parlamentu, ale až jesenné - do samospráv.


Tam si vyberieme ľudí, ktorí budú za nás hlasovať na mestskom zastupiteľstve a riešiť záležitosti priamo sa dotýkajúce nášho bezprostredného okolia.

 

Oni rozhodnú o ďalšom smerovaní mesta, o tom, čo sa kde bude a nebude stavať, kde vyrastie nová zeleň, kde sa opravia chodníky, či bude v Trnave aj nejaká oddychová zóna, a pod.


Aspoň pri komunálnych voľbách by bolo fajn, aby ľudia nezostali ľahostajní a zvolili si človeka, o ktorom sú presvedčení, že bude ich záujmy zastupovať svedomito.

 

Inak sa môže stať, že sa o rok nebudú pozerať na jeden, ale desať stromov s papierovými a mikroténovými ozdobami...

 

Súvisiace články: Igelitovník zo sídliska Na Hlinách zmizol, vyčistili ho aktivisti

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama