Trnavské rybníky
reklama

Danka Barteková bežala s olympijským ohňom v centre Soči

ŠPORT - Športová streľba | 7.2.2014, 07.00, prispievatelia

Členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a zároveň komisie športovcov MOV Danka Barteková sa v stredu 6. februára popoludní stala súčasťou štafety s olympijským ohňom.

Danka Barteková bežala s olympijským ohňom v centre Soči

Danka Barteková. Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

S olympijskou pochodňou bežala od 13.45 h miestneho času v centre Soči pri škole na Čajkovského ulici. Bola v poradí 71. bežcom posledného dňa pred piatkovým slávnostným otvorením XXII. zimných olympijských hier.

 

Tesne pred ňou zhruba 300-metrový úsek odbehla predsedníčka komisie športovcov a členka exekutívy MOV, Nemka Claudia Bokelová, od Danky si zase pochodeň prevzal juhoafrický člen MOV Sam Ramsamy.

 

"Bol to obrovský zážitok na celý život. Okolo cesty sa tlačilo množstvo ľudí, ktorí všetko silno prežívali a veľmi nám aplaudovali. Boli úžasne milí a ich nadšenie strhlo aj nás. Bolo to také dojímavé, že mi vyhŕkli aj slzičky. Pochodeň má dve kilá, je teda pomerne ťažká, navyše ja som si omylom zobrala normálne rukavice a nie protišmykové, takže sa mi s ňou nebežalo komfortne. Ale nezadýchala som sa a v takejto eufórii by som s ňou hádam odbehla aj polmaratón," vyznala sa Danka Barteková pre www.olympic.sk zo svojich pocitov krátko po dobehnutí.

ŠUPA technika
reklama

 

Pôvodne mala Barteková bežať v štafete vo štvrtok až od 14.29 h na inom mieste Soči, ale v stredu jej oznámili zmenu miesta aj času. Absolvovala ešte aj výmenu oblečenia, v ktorom bežia všetci účastníci štafety. Pôvodné jej bolo priveľké, ale napokon bežala v akurátnej veľkosti.

 

Pre úspešnú slovenskú strelkyňu bol štvrtok poriadne ťažký deň, počas ktorého na ňu čakali tri rozdielne "šichty".

 

Ako členka MOV ešte ráno sedela na 126. zasadnutí v kongresovom centre hotela Radisson Blu, kde je sídlo MOV počas ZOH v Soči.

 

Vypočula si aj vystúpenie generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov Pan Ki-muna, v ktorom vyzdvihol prínos MOV a olympijského hnutia a vyjadril sa, že úlohy MOV sú aj úlohami OSN. Aj najvyšší predstaviteľ OSN v stredu bežal s olympijským ohňom.

 

"Odišla som zo zasadnutia o 10.45 h, pretože už o pol hodiny neskôr mala zraz pri autobuse naša 14-členná skupina účastníkov olympijskej štafety. Previezli nás do centra Soči, asi 35 km od Olympijského parku. Pred bežcami išiel autobus, z ktorého megafónom stručne predstavovali každého účastníka štafety. Reakcie ľudí popri ceste boli úžasné, veľmi sa tešili,“ dopĺňala Danka Barteková zážitky zo štafety.

 

Po návrate do hotela musela preladiť na niečo úplne iné. Na štvrtkový večer jej totiž prischla úloha tzv. master of ceremony, teda v podstate moderátorky slávnostnej recepcie Medzinárodného olympijského výboru, na ktorej sa zúčastní aj ruský prezident Vladimir Putin a hlavy ďalších štátov.

 

Barteková, v súčasnosti najmladšia členka MOV, sa tejto úlohy zhostí vedno s doyenom MOV, onedlho 79-ročným Vitalijom Smirnovom z Ruska, ktorý je v MOV už štyridsať rokov.

 

Správu zverejnil SOV prostredníctvom tlačovej správy na svojom webe olympic.sk.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama