Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ako naučiť dieťa po anglicky? Začnite hravou formou

RELAX - Angličtina na minútku | 11.2.2014, 10.05, prispievatelia

Platí, že čím skôr dostane dieťa cudzí jazyk pod kožu, tým lepšie. Kedysi sa cudzie jazyky učili až od piateho ročníka základnej školy, prípadne tí šťastnejší z výberovej triedy, sa prvému cudziemu jazyku venovali už od tretieho ročníka. Dnes je situácia úplne iná.

Ako naučiť dieťa po anglicky? Začnite hravou formou

Jazyková škola Your Choice sa nedávno prezentovala na Festivale hier v Trnave. Foto: archív Your Choice

Jednou z nových metód, ktoré sa v praxi pri výučbe malých detí predškolského veku osvedčila, je aj metóda Jolly Phonics.

 

Pre deti je veľmi dôležité, aby učenie vnímali ako hru, zábavu. Pri metóde Jolly Phonics ide o zapájanie všetkých zmyslov.


Deti sa učia nielen zvuky písmen anglickej abecedy (26 zvukov), ale všetky zvuky, ktoré angličtina má, t.j. 42 zvukov. Rovnako sa naučia, ako sa tieto zvuky píšu.

 

Zároveň si precvičujú písanie počúvaním zvukov hovoreného slova a identifikujú písmená, ktoré zodpovedajú týmto zvukom.


Silvia Holéczyová z jazykovej školy Your Choice, ktorá prezentovala metódu Jolly Phonics aj na Festivale hier v Trnave, hovorí:

 

„Metóda Jolly Phonics sa stala veľmi obľúbenou na celom svete, pretože dieťa nezaťažuje a zábavnou formou prispieva k jeho rozvoju.“


Skúsení lektori učia deti pri každom zvuku písmena aj pohyb, vďaka ktorému si dieťa hravou formou zvuk zapamätá. Základom je krátky príbeh, kde sa dieťa zoznámi napr. so zvukom S.

 

Text obsahuje slovíčka Spider, Sun, Snake atď. Lektor deťom predstavuje zvuk Ssssss a k nemu znak S.


Písanie písmena S si dieťa na hodine precvičuje písaním písmen najprv prstom do vzduchu, v múke, či plastelíne alebo opisovaním predtlačených písmen v zošite prstom. Dieťa si tak dostatočne cvičí jemnú motoriku, ktorá je pri písaní veľmi dôležitá.


Lektor opäť prečíta príbeh a akonáhle deti spoznajú zvuk S, vyslovia Ssssss a ukážu vo vzduchu písmeno S.

 

Na konci sa deti naučia krátku pesničku s písmenom a zvukom S. Takto si dokážu zapamätať zvuk, písmeno a aj nové slovíčka.


Silvia Holéczyová dodáva: „Predstavte si, že máte štvorročné dieťa. Keď absolvuje šesťdesiat hodín angličtiny Jolly Phonics, dokáže si prečítať svoju prvú Jolly Phonics knižku s jednoduchými textami v cudzom jazyku. Nie je to úžasné?“


Jazyková škola Your Choice pozýva všetkých záujemcov na bezplatné ukážkové hodiny v jazykovej škole Your Choice na Agátovej 8. Viac informácií na www.yourchoice.sk

 

inzercia

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama