Zlepšená hra úspech nepriniesla, Mima opäť prehrala

ŠPORT - Futsal | 30.3.2011, 01.17, Tatiana Čuperková

V play-off platí, že každý zápas môže byť úplne iný. Potvrdilo sa to aj v druhom dueli semifinále futsalovej extraligy medzi Slov-maticom a Mimou. Trnavčania nastúpili na zápas koncentrovanejší a odhodlanejší zabojovať o výsledok. Síce prehrali 0:5, ale na palubovke to bol iný boj.

Brankár Michal Guťan si upratuje spoluhráčov Málika, Sládečka a Kunku (zľava). Foto: Zsolt Dioszegi

V základnej zostave sa po zranení Gabaša, Krištofíka a Adámka objavili noví hráči. Peciar z Nitry a Hajko z N. Zámkov. Mimáci nasadili od úvodného hvizdu vysoké tempo, napádali súpera a konečne sa nebáli aj vystreliť. V prvom polčase mali niekoľko streleckých príležitostí, ktoré by sa pri väčšej razancii dali pretaviť v góly. Lenže medzi troma žrďami stál výborný Gašparovič, ktorý ich s prehľadom likvidoval. Skóre zápasu sa otvorilo v 8. minúte po rýchlom protiútoku Rafaja. Len o niekoľko sekúnd nato mimáci faulovali v blízkosti vlastnej brány a Frič po priamom kope prekopol Guťana, ktorý išiel príliš rýchlo k zemi. V 11. minúte vzrušila divákov spolupráca Krivočenka s Filanom. Vzápätí sa niekoľkými skvelými zákrokmi blysol Guťan. V závere polčasu však pred opustenou svätyňou Trnavy hasil predchádzajúcu vlastnú chybu Kunka.
Rýchlo po obrátke prišiel gól na 3:0, keď Rafaj nekompromisne zavesil. Mima stále hrala aktívne a kondične vyspelejšiemu súperovi výborne sekundovala. Na palubovke sa popri stabilných mimákoch dobrou hrou prezentovali posily a takisto mladíci. Bývalý hráč Slov-maticu Filan bol v zápase až pričasto masírovaný domácimi hráčmi. No zakaždým sa otriasol a pokračoval v hre. Definitívne Slov-matic zlomil odpor hostí v 29. minúte po brejku Haľka. Na záverečných deväť minút sa do brány opäť dostal Súkenik, ktorý si v nej striedal pozíciu s Krivočenkom v čase, keď Mima hrala power play. Päť minút pred koncom duelu prišiel ešte jeden gól domácich, ktorý zároveň znamenal konečný výsledok.
Povedali po zápase
Matúš Kunka: „Nastúpili sme na zápas viac oddýchnutí. Zároveň sme si z prvého duelu prečítali hru Slov-maticu. Rozhodlo však to, že sme nepremieňali šance.“
Peter Sládeček: „Hrali sme o poznanie lepšie. Nepôsobili sme odovzdaným dojmom ako v prvom zápase. Napokon sa však prejavila kvalita Slov-maticu.“
Michal Guťan: „Pred týmto zápasom som si viac veril. Nastupoval som doň psychicky aj fyzicky oddýchnutý. Zbavili sme sa ľahostajnosti, ktorou sme sa prezentovali v prvom zápase. Dokázali sme, že aj s takýmto súperom sa dá hrať vyrovnaná partia.“
Jozef Duhony (tréner): „Nastupovali sme do zápasu s podobným herným zámerom ako do prvého stretnutia. Markantný rozdiel bol v našom nasadení a pohybe. Hra niesla znaky improvizácie, pretože sme nastupovali s novými hráčmi. Nemohli sme tak patrične využívať nacvičené signály. Rozhodujúce bolo, že sme nedokázali premieňať naše šance.“
2. zápas semifinále play-off
Slov-matic Bratislava – Mima Trnava 5:0 (2:0) – stav série 2:0
Góly: Rafaj 2, Frič, Haľko, Féhervári
ŽK: Várady, Rafaj – Peciar, Filan
R: Bohún – Fischer, 200 divákov
MIMA: Guťan (31. Súkenik) – Málik, Kunka, Peciar, Sládeček – Budovec, Krivočenko, Hajko, Filan

Po prvom polčase to s Mimou vyzeralo nádejne. Dôvod na úsmev mal kapitán Peter Sládeček. Foto: Zsolt Dioszegi

Masér Simeon Topolnický si pozerá nakopnutú nohu Ľuboša Adámka. Foto: Zsolt Dioszegi