Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Gladiátori si získali fanúšikov prístupom a charakterom, to je viac ako zlato!

BLOG - Trnavskými očami | 6.3.2014, 07.00, prispievatelia

Počas ostatných dní sa pozornosť športových fanúšikov sústredila na mestský zimný štadión, kde svoje farby a česť Trnavy bránia hokejoví gladiátori odetí v červeno-čírnych dresoch s úmyslom dokázať, že nielen futbalisti, ale aj oni si zaslúžia pozornosť a podporu.

BLOG: Gladiátori si získali fanúšikov prístupom a charakterom, to je viac ako zlato!

Hokejisti bojovali zo všetkých síl. To ľudí oslovilo. Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Nový Hlohovec
reklama


Nečakané tretie miesto v základnej časti prvej hokejovej ligy zaručilo gladiátorom miestenku do play-off. Už toto umiestnenie predznamenávalo, že sila trnavského tímu môže vo fanúšikoch vyvolať hlad po ďalších dávkach napätia a vzrušujúcich emócií.


A keďže lokálpatriotizmus je v trnavskom kraji príliš silný na to, aby tomuto hladu mohli ľudia odolať, hráčom sa konečne podarilo nasýtiť a prilákať ľudí svojimi výkonmi na tribúny, ktoré inokedy zívajú prázdnotou.


Po dlhom čase sa do Trnavy vrátila hokejová eufória. Gladiátorov čakala prvá prekážka v podobe Prešova, ktorú zvládli dokonale.

reklama


Hlad po ďalších zápasoch sa čím ďalej tým viac zväčšoval a vyvrcholením sezóny boli zápasy proti ambicióznym Michalovciam.


„Trnava do teho!“ ozývalo sa z plných hrdiel domáceho obecenstva.

 

Tradičný futbalový pokrik poháňal hráčov neustále vpred. Konečne sa mohli spoľahnúť na podporu, ktorú mali za chrbtom doteraz len futbalisti Spartaka.


Hokej v podaní gladiátorov sa páčil. Hráči išli do každého súboja naplno, hrali poctivo, s chuťou a čo je najdôležitejšie - so srdcom.


Vďaka ich túžbe vyhrávať a niečo pre trnavský hokej dosiahnuť, sa dokázali vyrovnať najlepším tímom súťaže. Nechýbalo veľa a na ich krku by dnes visel cennejší kov.


Pre gladiátorov je bronzová medaila napriek tomu krásnym úspechom. Tréner Matej Ševčík povedal, že s odstupom času túto sezónu hráči docenia možno až o pár týždňov, či mesiacov.


Má pravdu!

 

Prilákať v najfutbalovejšej bašte na Slovensku na zimný štadión cez 2000 divákov, kde hokej stojí v tieni futbalového Spartaka, sa len tak hocikomu nepodarí.


Nešlo však len o výkony na ľade. Gladiátori si získali podporu obecenstva hlavne vďaka ich prístupu a charakteru. A to sa cení v Trnave viac než zlato.
 

Ľudia sa športovcom radi odmenia svojou priazňou, hlasivkami a v neposlednom rade vďakou, ktorú bez váhania vyjadria formou potlesku a stručným skandovaním „Ďakujeme!“


Trnavský fanúšik sa preslávil svojou hrdosťou, je prísny, mnohokrát až veľmi kritický, ale nie je slepý.


RÓBERT HETEŇÁK

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama