Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Neser tam, kde íš

BLOG - Marián Galbavý | 6.3.2014, 08.43, prispievatelia

Môj dedo vždy hovoril: "Neser tam, kde íš." A že prečo ma to napadlo?

BLOG: Neser tam, kde íš

Ilustračné foto: lm


Už nejakú dobu sa zamýšľam nad tým, prečo sú to často práve ľudia, ktorí najviac nadávajú na "západnú" kultúru - t.j. Európu a Ameriku, ktorí by nikde inde na svete nemali taký životný štandard garantovaný práve vďaka kultúre západu.


Samozrejme, nemám úplne presné informácie, ale mám taký pocit, že neexistuje na svete štát, krajina alebo zriadenie, ktoré by človeku garantovalo väčší rozsah práv, sociálneho zaistenia a životnej úrovne ako práve štáty "západnej kultúry".


Príde mi zvláštne, ak niekto, kto je skôr sociálne slabší, manuálne zarábajúci s permanentnými sklonmi k závislostiam ako je alkohol a gemblerstvo, nadáva v jednom kuse na EÚ a Ameriku a pri tom, nech akokoľvek rozmýšľam, neviem si vymyslieť krajinu na svete, kde by mu bolo lepšie než v krajinách západnej kultúry.


No a toto mi práve pripomína sranie, kde íš.
 

MARIÁN GALBAVÝ

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Autor článku je advokát. Venuje sa predovšetkým situáciám, ktoré sa vyskytujú v živote bežného človeka - spotrebiteľské právo, rodinné, pracovné, dedičské právo, príprava zmlúv a právnych dokumentov.


Taktiež sa zaoberá trestným právom. Zároveň je správcom konkurznej podstaty a spoločníkom v jednej z najväčších konkurzných spoločností.


Predsedá občianskemu združeniu Bíli Andeli a Asociácii fanúšikov Slovenska. Založil združenie na ochranu spotrebiteľov Helpathand a vykonáva funkciu jeho predsedu.


V združení Futbalové nádeje Miroslava Karhana vykonáva funkciu kontrolóra.


Kontakt: 0949 765432, marian.galbavy@mgpartners.sk, www.mgpartners.sk

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama