Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ožije v Trnave mužská hádzaná? Klub sa chce v lete opäť prihlásiť do súťaže

ŠPORT - Hádzaná | 8.3.2014, 10.00, Ján Král

Vyzerá to tak, že hádzaná v slovenskom Ríme v lete znova ožije. Mužský kolektív chcú znova prihlásiť do súťaže. Avizuje to nový prezident HBC Trnava Ján Lukačovič.

Ožije v Trnave mužská hádzaná? Klub sa chce v lete opäť prihlásiť do súťaže

Ján Lukačovič verí v obrodu trnavskej hádzanej. 6x foto: Ján Král

reklama


Lukačovič funkciu prevzal od 1. januára po Allanovi Silberhornovi, ktorý sa s rodinou sťahuje do Rakúska za pracovnými povinnosťami.


"Chceme mužskú hádzanú vrátiť do Trnavy, je to môj cieľ ako nového prezidenta hádzanárskeho oddielu. Rozprával som s chlapcami, budúci týždeň sa stretneme osobne a povieme si realitu. Musela by sa stať nepredvídaná situácia, aby sme do toho nešli. Pevne verím ale, že na splnenie tohto zámeru máme," povedal Lukačovič.

 

reklama

Žiaci HBC Trnava pod vedením trénera Richarda Matušeka (vpravo), ktorí absolvovali Memoriál Mariána Hirnera.


Momentálne sa klub venuje mládeži. V prípravke evidujú 23 detí, majú aj družstvá mladších a starších žiakov.


"S financiami to nie je jednoduché, pevne však verím, že dokážeme mužskú hádzanú znova naštartovať. Keď sa stretávam s ľuďmi v meste, pýtajú sa, čo bude, kedy znova začneme? Bolí ma súčasný stav, ale verím, že opäť mančaft naštartujeme," pokračuje muž, ktorého rukami prešlo mnoho trnavských hráčov.


Mužské áčko plánujú zostaviť z trnavských odchovancov.

 

"Chceme stiahnuť hráčov, ktorí hosťujú v iných slovenských mužstvách. Keď dáme dohromady mojich bývalých zverencov a hráčov, čo prešli rukami Richarda Matušeka, budeme podľa mňa v druhej najvyššej súťaži hrať prvé husle. Nepôjdeme na postup, ale urobíme všetko pre dôstojné reprezentovanie Trnavy."

 

Prípravkári HBC Trnava pod vedením Jána Lukačoviča (vľavo v žltom), ktorí absolvovali Memoriál Mariána Hirnera.


V piatok sa HBC Trnave organizačne podieľal na Memoriáli Mariána Hirnera. Na bývalého skvelého brankára, trénera a neskôr funkcionára trnavskej hádzanej si spomenuli mládežníckym turnajom.


Zúčastnili sa na ňom tímy prípraviek a mladších žiakov Trnavy, Cífera a Nových Zámkov. Tie postavili dva tímy.


V oboch kategóriách bolo po vzájomných zápasoch rovnaké konečné poradie. Vyhralo novozámske áčko, pred Cíferom, Trnavou a posledné skončili Nové Zámky B.

 

Trnavský poslanec Marian Rozložník odovzdáva pohár kapitánke Cífera.


"Marián Hirner bol veľký hádzanár a môj osobný priateľ. Som veľmi rád, že sa nám podaril v spolupráci s mestom Trnava zorganizovať takýto turnaj. Verím, že nebol posledný. Berieme ho ako nultý ročník. O rok bude desiate výročie úmrtia Mariána, chceme pri tejto príležitosti spraviť veľký medzinárodný mládežnícky turnaj," uviedol Lukačovič.

 

Radosť víťazov z Nových Zámkov.


Počas slávnostného vyhlasovania výsledkov, na ktorom sa zúčastnili za mesto Trnava poslanec Marian Rozložník a referent športu na mestskom úrade Eduard Guniš, držal trnavský tréner Richard Matušek v rukách aj fotografiu Mariána Hirnera.

 

Richard Matušek ukazuje mladíkom fotografiu Mariána Hirnera.


"Marián bol svojský hráč, obrovský bojovník, výborný priateľ, nikdy sa nevzdával. Pre mladých by mohol byť veľkým vzorom. Išlo o športovca srdcom i dušou. Súčasná mládežnícka generácia si ho už nemôže pamätať, preto sme im chceli tohto velikána aj názorne predstaviť, " dodal šéf trnavského HBC.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama