Spartaku nevyšiel ani druhý jarný zápas, prehral s Dunajskou Stredou
ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.3.2014, 17.15, prispievatelia
Futbalisti Spartaka Trnava nedokázali zvíťaziť ani vo svojom druhom vystúpení v jarnej časti Corgoň ligy 2013/2014. Zverenci trénera Juraja Jarábka podľahli v sobotňajšom stretnutí 21. kola na domácej pôde FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1).

Foto: Dominik Trubač
Trnavčanom nepomohla k výhre ani prítomnosť divákov po zmene trestu. Hostia vyhrávali od 6. min zásluhou Erika Ujlakyho.
Spartak hral od úvodu druhého polčasu oslabený o vylúčeného Mareka Janečku. Jeho kapitán Roman Procházka síce v 84. min vyrovnal, ale o zisku troch bodov pre DAC rozhodol dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Roman Gergel.
Dunajskostredčania bojujúci o záchranu vyťažili z dvoch zápasov po zimnej prestávke cenné 4 body.
FC Spartak Trnava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)
Góly: 84. R. Procházka - 6. E. Ujlaky, 88. Gergel
ŽK: 21. E. Sabo, 47. Janečka, 82. R. Procházka - 13. Szarka, 73. Brašeň
ČK: 48. Janečka (Trnava) po 2. ŽK
rozhodovali: Leško - Brendza, Bobko
Diváci: 3152
Trnava: Kneževič - E. Sabo, Janečka, Banovič, Ciprys - Schranz (66. Vyskočil), Augustini (46. Kuračka), R. Procházka, J. Chovanec - Vlasko - Hodek (55. Martin Tóth)
Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Čaušič, Peter Majerník, Šnirc - Krišto, G. Straka - E. Ujlaky, Gergel, Brašeň - Szarka (58. Nurkovič)
Hlasy trénerov
Juraj Jarábek (tréner Spartaka Trnava): "Futbal je taký, tragédiu by som z toho nerobil. Chlapci chceli, videl som to na nich v kabíne. Máme osem zranených hráčov, Tóth musel nastúpiť so sebazaprením, Janečka hral po päťtýždňovej pauze. Dunajská mala za prvý polčas jedinú šancu, Ujlaky z nej dal gól. Musím sa pozrieť, kto urobil chybu. Je pravda, že sme si v prvom dejstve nič nevypracovali, hrali sme do plných, kŕčovito, zviazano. V druhom polčase sme nasadili Kuračku, začali sme hrať agresívnejšie. Janečka dostal asi najrýchlejšiu červenú kartu v histórii. Zostali sme však hrať s troma obrancami, cítil som, že so zápasom sa bude dať niečo spraviť. To sa aj stalo, vyrovnali sme a mali sme ďalšie šance. Bohužiaľ, je to aj o kvalite a nechať si v záverečných minútach streliť taký gól, je veľkou škodou. Chlapci ale v druhom polčase ukázali morálku a charakter. Jazdili, bojovali, ale chýbali nám futbaloví umelci. Doplatili sme na chyby."
Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): "Vstúpili sme do zápasu veľmi dobre, strelili sme gól. Prechodová fáza následne nebola, ako by sme si želali. Hrali sme však takto pokope len druhý zápas. Trnavu sme ale do veľkých šancí v prvom polčase nepustili. Po zmene strán prišlo vylúčenie Janečku a mali sme štyri tutovky. Potom bolo vidno, že niektorí hráči sa akoby báli víťazstva. Hrali sme kŕčovito, prehrávali sme súboje, nemali sme loptu pod kontrolou. Súper s desiatimi hráčmi bol lepší, vyrovnal a mohol dať ďalší gól. Našťastie, to tam nepadlo a nám zase áno. Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo a verím, že o týždeň budú naši hráči sebavedomejší."
SITA, jkr