Trnavské rybníky
reklama

Škótsky útočník Moravian Gerrard Rossi si takmer zahral s Beckhamom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.4.2011, 00.00, Ján Král

MORAVANY – Angažovali futbalistu zo Škótska. Zimná posila Moravian nad Váhom útočník Gerrard Rossi prišiel, aby pomohol klubu pretrhnúť streleckú smolu.

Škótsky útočník Moravian Gerrard Rossi si takmer zahral s Beckhamom

Gerrard Rossi svojho času absolvoval skúšku aj v LA Galaxy. Foto: Michal Hlavatovič

Ostrovan s talianskym priezviskom žije na Slovensku už tretí rok. Po svojom príchode absolvoval skúšku v Spartaku Trnava, ktorá ale nedopadla podľa predstáv. Angažoval ho však Neded. Tam sa stretol aj s Andrejom Filipom, ktorý ho zlanáril v zime práve do Moravanov. „Máme dobrý tím, potrebujeme len trochu šťastia. Hráme dobre, ale chýbajú góly,“ hovorí rodák z Edinburghu. Za tamojší klub Hibernian nastupoval v mládežníckych kategóriách, dokonca bol svojho času najlepším strelcom dorasteneckého tímu. Do áčka sa však neprepracoval. „Škótsky a slovenský futbal sú podobné. Vo vašej krajine má hráč na ihrisku viac času, hrá sa tu kontinentálny štýl futbalu. V Škótsku to býva trošku bláznivejšie, technika nie je doménou hry,“ vraví sympatický chlapík nižšieho vzrastu, ktorý 21. mája oslávi dvadsiatetretie narodeniny.
Mimochodom, pred príchodom na Slovensko absolvoval skúšku v Los Angeles Galaxy. Strelecky sa presadil v dvoch prípravných zápasoch, napokon ho však klub neangažoval. Keby to vyšlo, mohol byť dokonca spoluhráč Davida Beckhama. Američania angažovali hviezdu Albiónu krátko nato.
Prvý škótsky futbalista v slovenskom futbal žije momentálne v Piešťanoch. Predtým bola jeho domovom Trnava, kde našiel veľa priateľov. Dobré vzťahy dodnes udržiava s marketingovým manažérom Spartaka Mariánom Černým. Ten ho dokonca na jeseň pozval i na svoju svadbu, kam Gerrard prišiel v tradičnej škótskej sukni. „Kilt nosím na špeciálne príležitosti, do mesta alebo na diskotéku sa v ňom však nevyberiem. To by bolo na tunajšie pomery trochu bláznivé,“ smeje sa Gerrard. „Milujem Slovensko, je to krásna krajina podobná Škótsku. Skvele sa tu žije. Ľudia sú priateľskí, pohodoví, v Škótsku je všetko uponáhľané. Pre mňa je ťažko naučitelný váš jazyk. Máte však prekrásne dievčatá,“ zloží poklonu.
Hoci zatiaľ okúsil iba nižšie súťaže, verí, že raz si zakope i najvyššiu ligu. „Vo futbale musíte byť ambiciózni. Verím, že raz by sa mi to mohlo podariť. Uvidíme. Momentálne sa však teším z toho, že hrám za Moravany,“ dodal na záver debaty.

Púpavy pri aleji
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama