Trnavské rybníky
reklama

Tréner Duhony: Proti Slov-maticu treba byť neustále v strehu

ŠPORT - Futsal | 4.4.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Semifinálové súboje medzi Mimou Trnava a Slov-maticom Bratislava sa skončili v najkratšom možnom termíne. Bratislavčania postúpili 3:0 na zápasy. Pre trénera Mimy Jozefa Duhonyho tak nastal čas na obzretie sa späť a čiastočné bilancovanie. Skôr, ako sa začnú súboje o bronz.

Tréner Duhony: Proti Slov-maticu treba byť neustále v strehu

Púpavy pri aleji
reklama

Tréner Jozef Duhony teraz pripravuje tím nielen na zápasy o tretie miesto, ale aj na štvrťfinále Slovenského pohára proti PKP Košice B. Foto: Lukáš Grinaj

Ako by ste zhodnotili celú semifinálovú sériu?

- Celá séria jasne vyznela pre súpera, ktorý má na naše pomery nadštandardnú kvalitu. Druhý a tretí zápas bol z našej strany výrazne lepší, vypracovali sme si niekoľko šancí a som presvedčený o tom, že sme Slov-maticu boli dôstojným súperom. My sme opäť mali v zápase hluchú štvorminútovku, v ktorej sme inkasovali tri góly. Tvrdil som už dávnejšie, že Slov-matic je súper, pri ktorom sa treba sústrediť na každý okamih stretnutia. Byť teda v strehu celých 40 minút čistého času. Góly sme opäť dostali zo signálov, ktoré sme nacvičovali a na ktoré sme sa pripravovali. Objektívne však môžem konštatovať, že Slov-matic na základe kvalitatívneho rozdielu zaslúžene postúpil do finále.

ŠUPA technika
reklama

Aké slová padli na margo nevyužitých šancí v týchto zápasoch?

- Veľa ľudí hovorí o šťastí, ale ja stále tvrdím, že v tomto športe môžeme šťastie eliminovať. Podľa mňa je to na jednej strane umenie brankára, že dokáže šance vychytať, a na druhej strane je to kvalitatívny nedostatok strelca, ktorý danú situáciu zakončuje. Pretože ak by sme mali hovoriť o šťastí, súperov brankár by toľko našich šancí nezmaril.

Séria o bronz sa začína o viac ako tri týždne, pohárový zápas je na pláne o niečo skôr. Ako využijete tento čas?

- Podľa pôvodného plánu by to tak malo byť. Neviem, či sa na základe vývoja semifinálových sérii nepustí finále aj zápasy o tretie miesto skôr. V každom prípade, čo sa týka rekonvalescentov, určite by nám prestávka pomohla. Verím tomu, že okrem navrátilca Ľuba Adámka by o dva týždne mohol hrať aj Paľo Gabaš. Určite nemôžeme počítať s Patrikom Krištofíkom a naďalej ani s Daliborom Repom. Naše výkony z posledných dvoch zápasov však boli na solídnej úrovni a ja by som pokojne s touto zostavou išiel aj do zápasov o tretie miesto. Na tréningovom procese sa nič nemení. Budeme sa stretávať dvakrát do týždňa a nacvičovať ďalšie veci.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama