Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Hádzanár František Šulc po angažmáne v Katare zrejme ukončí kariéru

ŠPORT - Hádzaná | 8.4.2014, 12.00, prispievatelia

"V Katare je úplne všetko k dispozícii, majú neobmedzené zdroje. Dá sa to porovnať s podmienkami v bundeslige," vraví František Šulc mladší o svojom novom pôsobisku.

Hádzanár František Šulc po angažmáne v Katare zrejme ukončí kariéru

František Šulc ml. je rodákom z Trnavy. Foto: jkr

reklama

 

Slovenský hádzanár František Šulc ml. v januári skončil v tíme maďarského vicemajstra Pick Szeged a zamieril do Kataru, kde podľa vlastných slov uzavrel s družstvom Lekhwiya Sport Club najlukratívnejší kontrakt svojej hráčskej kariéry.

 

"Iste, s dosť veľkým odstupom. Môže to byť na úrovni špičkových klubov v Európe, v porovnaní s futbalistami je to však priepastný rozdiel, hádzanári tu majú možno desaťnásobne menej," uviedol Šulc v rozhovore pre denník Sme.

 

Rodák z Trnavy okúsil počas svojej kariéry angažmány vo vyspelých hádzanárskych krajinách ako Nemecko či Maďarsko, takže môže porovnávať podmienky.

reklama

 

"V Katare je úplne všetko k dispozícii, majú neobmedzené zdroje. Dá sa to porovnať s podmienkami v bundeslige."

 

Šulc má za sebou vyše dva mesiace strávených v Dauhe a aj na novom pôsobisku potvrdzuje povesť kanoniera.

 

"V priemere strieľam okolo šesť gólov na zápas. Minule som skóroval jedenásťkrát, ale bol aj duel, kde som dal iba dva. Je to však iný typ hádzanej a treba si zvyknúť. Hrá sa divokejšia hádzaná, taký hurá systém. Niektorí hráči zoberú loptu a hneď chcú vystreliť. Snažím sa ich presvedčiť, že je lepšie, keď si akciu pripravíme. Vďaka legionárom sa to takticky zlepšuje. Arabi hrajú viac srdcom ako hlavou," priblížila 35-ročná spojka na stránke sport.sme.sk hádzanú na katarský spôsob.

 

V Maďarsku, kde naposledy pôsobil, je hádzaná veľmi populárna, priaznivci ňou žijú a v hojnom počte zapĺňajú tribúny. V Katare, ktorý bude hostiť MS mužov 2015, je to naopak.

 

"Fanúšikovia nechodia takmer žiadni, na tribúne väčšinou sedia manažéri, rodinní príslušníci či hráči. Klasické fanúšikovstvo tu nepoznajú, ale to v Katare platí o každom športe. Viac preferujú sedenie na gauči a všetko pozerajú v televízii," prezradil Šulc.

 

Katarský angažmán bude s veľkou pravdepodobnosťou jeho posledný v hráčskej kariére.

 

"Na deväťdesiat percent áno. V decembri budem mať už tridsaťšesť, to je zrejme najvyšší čas. Už cítim aj telo, nie je to jednoduché. Rozcvičky bolia čoraz viac," dodala pre Sme bývalá opora národného tímu SR.

 

Pre Šulca je téma reprezentácia podľa všetkého uzavretá kapitola: "Už sa to definitívne zavrhlo."

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama