Trnavské rybníky
reklama

Dvor obsadili kamióny

AKTUALITY - Trnava | 8.12.2010, 00.00, Lucia Undesserová

TRNAVA/ORAVNÉ - Obyvatelia Oravného vraj prežívajú peklo. Nielen že v ich časti nie je vybudovaná žiadna infraštruktúra, ale jeden so susedov si začal údajne robiť, čo sa mu chce.

Dvor obsadili kamióny

Veľké nákladiaky v kolónii spôsobujú hluk. Ich gazda pieskuje a vodou zo studne umýva špinavé autá. Milan Schatz si však myslí, že mu ľudia závidia a vinia ho za to isté, čo robia aj oni sami.

reklama

Obyvatelia Oravného sa zbabelo báli povedať nám svoje mená. Chceli, aby sme o nich písali anonymne. „Milan Schatz tu býva asi 15 rokov a má autodopravu. Najskôr mal len jedno alebo dve autá. Teraz svojimi kamiónmi obsadil celé naše námestie. Po nociach si stavia dom, cez deň je tu hluk a prach z áut. Aj cez víkendy! Umývaním kamiónov znečisťuje zdroj vody. Nemáme tu vybudovanú ani kanalizáciu, ani plyn, ani vodovod. Mnohí z nás sem prišli žiť, pretože chceli mať pokoj a užívať si dedinské prostredie. A dostali sme sa až tam, že svoje domy ponúkame na predaj. Lenže kvôli Schatzovým kamiónom sem nikto už dnes nechce prísť bývať. Sťažovať sme sa boli aj v Trnave na Odbore životného prostredia. Kým sme prišli domov, už sa nám vyhrážal. Asi ho odtiaľ niekto na nás upozornil. Aj policajti sa ho boja. Vyhráža sa, že keď ho udáme podpáli nám dom. Dokonca si kúpil ďalší pozemok, kde bude mať asi ďalšie kamióny,“ sťažujú sa obyvatelia Oravného. Do jednej susedky vraj Milan Schatz hádzal kamene, keď mu nadávala za to, čo s miestnou časťou Trnavy robí.

Samotný podnikateľ má však na veci iný názor. Vysvetľuje, že kamióny má zaparkované len na svojich pozemkoch, ktoré si odkúpil. Nový pozemok bude tiež slúžiť ako parkovisko. Svojim susedom veľakrát pomohol a je mu vraj ľúto, že sa o ňom takto vyjadrujú. Za všetkým je vraj závisť alebo neprajnosť. „Jeden obyvateľ ma už udal, že som ho napadol a zbil. Polícia to prešetrovala a zistila, že to nie je pravda. Chcú ma odtiaľto vyštvať. Všetky stroje sú na mojom pozemku. To, že ho nemám ohradený, je moja vec. Viete ako, jeden sused má na ulici pred domom tri autá, ďalší štyri. S autami je zapratané celé Oravné. Bohužiaľ, parkovanie je dnes problém aj veľkého mesta, nielen malých dediniek. Predať svoje domy nevedia preto, lebo za ne pýtajú šesť a tri milióny, je to neprimeraná cena. Keď sú ľudia zúfalí, vymyslia si všeličo. Sú to len reči, čo o mne hovoria. Čo sa týka umývania áut, všetci si autá umývame na dvore. Vodu kážu, víno pijú. Ja som sa nikdy nikomu nevyhrážal. V obci nie je človek, ktorému by som nepomohol alebo nepomáham. Mám autá, mám stavebné stroje a každému s nimi pomáham. Problémy mi naozaj robia len dvaja susedia. Myslím si, že práve oni vám telefonovali. Keby mi tých ľudí nebolo ľúto, už by som na nich podal trestné oznámenie. Tvrdia, že im prekáža prach, pritom nechajú svoje deti behať medzi kravami a po hnoji. Takíto ľudia sa potom idú na mňa sťažovať?“ uzavrel Milan Schatz.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama