Trnavské rybníky
reklama

Ked zme si predali dzetka, móžme aj hymnu

BLOG - Dzetko Krúpik | 6.4.2011, 00.00, prispievatelia

Vy, kerým sa netaží čítat moje múdrosci, ste si určite fšimli, jaký mán stach g reklame: Asi taký, jako psisko g blche alebo repíču na ocase. Našól som si ve slovníku definíciju reklamy: Je to verné odporúčaní a propagácija néčeho. Navrhujem novú definíciju, aby to vyzíralo aktuálnejší: Reklama je tlačení kalerábóv do hlavy. Alebo ešče lepší: Je to presvečuvání, aby ste si kúpili to, čo vy nepotrebujete, a druhý sa sce teho strást.

Aj tý metódy a formy reklamy sú modernejšé, šak to poznáte z bilbórdóv a preplnených schránék. Proste neskáj žid bez reklamy je jako žid bez mobilu. Ket si náhodu myslíte, že onehdá, napríklat f takém stredoveku, sa ludé obešli bez reklamy, ste na velikém omyle. Šak tý šelijaké vlajky, erby, cifrašáky na ščítoch a rycírských brnenách, aj to boli svojím spósobom reklamy jejích majitelóv. Nepresvečil som vás? Tak pome do praveku: Čo myslíte, tý maluvánky na scenách jaskyne, dze žili praludé… Načo boli dobré? Bilbórdy neegzistuvali, tak si pračlovek namaluval mamuta prešpikuvaného s kopijáma a ze šípma na scenu, aby si robil reklamu, jaký je on šikovný jáger!
Proste, reklama ide ruka v ruke s celým kultúrným vývojom a históriju luctva, či sa nám to lúbí, lebo né. S tým by som sa nejáko zmíril, ale tanguje mna, jako neskáj reklama nemá žádný rešpekt pred nikým a pred ničím, ništ jéj neni svaté. F televízore reklama kolko rází ukazuje také veci, keré vidzet len ve filmoch po dvaadvacátéj hodzine. To by nebolo ešče to najhoršé, šak na ulicách lebo na žúroch šelijakých tzv. celebrít vidzet aj inačé oné. Pre ních je to vlastne též reklama. Ale to si móže reklama dovolit už konc šecko? Napríklat zneužit dzeduška Večerníčka na propaguvání hypotekárného úveru? Alebo je f tem symbolika, že zaseky pójde o nejakú rozprávku, akurád že čúleky pre dospelých? Alebo tá reklama je namírená na dzecká prečkolského veku? Asi to tag bude, aby scihli tú hypotéku do konca života splacit.
A čo by ste povedali na takúto reklamu: Na obrazofke sa objaví Lomnický ščít, na brehu Skalnatého plesa stojí spevácký zbor Slovenskéj filharmónije (pokád ešče vóbec egzistuje) a spívá: Na Tatrú sá blyska... A do teho zamatový barytón populárneho herca deklamuje: Využite naše laserové šou, diskosvetlá a zvukovú techniku Tresk-plesk na spestrenie vašej domácej párty! Alebo velikánsky bilbórd z obrazom Milana Rascisláva Štefánika v leteckéj uniforme a reklamný slogan: Keby Štefánik pil náš vysokoenergetický nápoj, ot kerého rostú krídla, nehavaruval by pri Vajnoroch.“ A vedla teho ešče obrázek flašky s tú zázračnú pijatiku.
Mám ešče nékolko takých debilných nápadóv, tak keby mala nékerá reklamná agentúra interes... Šak neskáj je to velice dobrý džob!

reklama

 

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama