Trnavské rybníky
reklama

Trojičné námestie rozkvitlo, bozkávali sa tu zaľúbenci

AKTUALITY - Trnava | 1.5.2014, 17.24, prispievatelia

Príjemnú podvečernú atmosféru na trnavskom námestí dotvoril kultúrny program a divadelné vystúpenia. V centre mesta dočasne pribudla aj nová Rozkvitnutá ulica.

Trojičné námestie rozkvitlo, bozkávali sa tu zaľúbenci

Pestrofarebný záhon bude na námestí do konca mája. Foto: jam

BESST
reklama

 

V poslednú aprílovú stredu pripravilo mesto Trnava pre svojich obyvateľov a návštevníkov jedinečnú možnosť pobozkať sa na lavičke pod kvetmi čerešňe.


„Videl som niečo podobné pred rokom v Banskej Bystrici, tam vznikla myšlienka pripraviť takú akciu aj v našom meste. Aby sme nekonkurovali množstvu podujatí, ktoré sa v Trnave konajú práve na prvého mája, posunuli sme túto akciu na 30. apríla,“ vysvetlil viceprimátor Trnavy Bystrík Stanko.


Na Trojičnom námestí pribudol na takmer celý máj asi dvadsať metrový kvetinový záhon, ktorý ako prvý polial práve viceprimátor Stanko a slávnostne tak otvoril predmájové bozkávanie.

Optimaliácia MAD Trnava
reklama


Pestrý záhon dotváral atmosféru jari a zároveň bol pozvánkou na blížiaci sa kvetinový trh, ktorý sa pod názvom Májový kvet uskutoční v centre mesta 15. a 16. mája.


Program sa začal hudobným vystúpením spevákov Bystríka a Roba Pappa.


Nasledovalo bábkové predstavenie pre najmenších, tanečné vystúpenie a  rekonštrukcia svetoznámej balkónovej scény z hry Rómeo a Júlia v podaní Túlavého divadla.

 

Viceprimátor Stanko polieval kvetiny vodou z krhly.

 

Bystrík a Robo Papp.

 

Záhon z výšky.

 

Námestie opäť raz ožilo.

 

Lavička prilákala aj najmenších

text a foto: jam

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama