Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ženy vyhnané z raja: Denisa Martincová vtlačila do knihy svoj ťažký životný príbeh

RELAX - Tí sú naši | 16.5.2014, 10.00, prispievatelia

Býva neďaleko Hlohovca a má dve deti. „Dcéra má 21 rokov a syn má 11 rokov. Moja dcéra je moja priateľka, dôverníčka a syn je huncút, ktorý skúša koľko toho zvládnem, ale v nich vidím svoju budúcnosť,“ hovorí s úsmevom spisovateľka Denisa Martincová.

Ženy vyhnané z raja: Denisa Martincová vtlačila do knihy svoj ťažký životný príbeh

Autorka Denisa Martincová. Foto: archív

reklama


Knihu „Ženy vyhnané z raja“ písala na základe skutočnej udalosti, keď sa jej rozpadlo manželstvo.

 

„Bolo to aj také memento pre môjho otca, ktorý sa o mňa nikdy nezaujímal. Odkaz mužom, ako veľmi dokážu ublížiť svojou ľahostajnosťou tam, kde by mala byť ich zodpovednosť. Som jedna z tých, ktoré vychovávajú svoje deti samy. Som z tých, ktoré vedia, ako sa žije v realite, keď žena stratí oporu a bohužiaľ, deti svojho otca kvôli jeho nezáujmu,“ povedala nám ku svojej knižnej novinke.

 

A o čom je? Hlavná hrdinka Ema netuší, že o niekoľko hodín sa jej život zmení. Po premilovanej noci sa odchod manžela predsa neočakáva.

reklama

 

Je to šok, ale nie je prvá ani posledná – je jednou z mnohých žien, pre ktorú si život pripravil množstvo prekážok.

 

Musí sa vyrovnať nielen s manželovým odchodom, ktorý ťažko znášajú aj deti, ale aj s každodenným bojom o prežitie – a najmä so svojou minulosťou, o ktorej si myslela, že je navždy pochovaná.

 

Manžel síce odišiel, ale namiesto neho prišiel niekto iný. Objavil sa akoby nič, len preto, aby prehĺbil jej žiaľ a trápenie.

 

Prišiel, aby jej pripomínal minulosť, na ktorú ona už dávno zabudla. Prišiel, aby Emu zničil.

 

Alebo je to možno úplne inak a zjavil sa iba preto, aby jej dokázal, že je oveľa silnejšia, než si sama myslela?

 

Z jedného dňa na druhý sa ocitá v pekle. Je nútená otvoriť Pandorinu skrinku a začať bojovať so životom pre svoje deti.

 

 

„Kniha je písaná na základe skutočnej udalosti. Odchod manžela bol neočakávaný a rozhovor kvôli dražbe bytu bol tak nesmierne ponižujúci a dehonestujúci, že som naozaj uvažovala ako na začiatku knihy," hovorí autorka.

 

"Pamätám si, ako som na konci februára dávala dole vianočné ozdoby. Dcéra mi vravela - mama, spamätaj sa. Neopustím ťa, máš mňa a brata. Spolu to zvládneme. A zvládli sme, pretože som mala pri sebe mamu a dve priateľky. Sestra ma tiež podporovala. Svoj príbeh som sa rozhodla napísať, keď som si uvedomila, koľko som toho v živote prežila,“ pokračuje Denisa Martincová.

 

„Moju knihu by mali čítať všetky ženy. Nie len týrané, ale aj tie ako sú vtierky, aby si uvedomili, aké mali šťastie. A samozrejme muži, aby pochopili, ako ženy citlivo vnímajú veci a ľudí okolo seba. A to nemusia byť ani romantičky.“
 

red

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama