Trnavské rybníky
reklama

O kúpu historického domu na Hviezdoslavovej nik nejaví záujem

AKTUALITY - Trnava | 29.5.2014, 14.21, prispievatelia

Trnava už v tomto roku získala z predaja nehnuteľností státisíce eur.

O kúpu historického domu na Hviezdoslavovej nik nejaví záujem

Ilustračné foto: shutterstock.com

BESST
reklama

 

Trnave sa nedarí predať historický dom na Hviezdoslavovej ulici, za ktorý chcela získať najmenej 250-tisíc eur.

 

Do verejnej obchodnej súťaže na kúpu domu sa neprihlásil nikto. Dvojpodlažný dom zo 17. storočia, ktorý je kultúrnou pamiatkou, radnica ponúkala na predaj už trikrát.

 

Pred piatimi rokmi záujemca ponúkol 330-tisíc eur, napokon však k podpisu zmluvy nedošlo.

Namaľuj futbalovú Trnavu
reklama

 

Podľa znaleckého posudku z tohto obdobia má objekt aj s pozemkom hodnotu 316-tisíc eur. V ďalších dvoch súťažiach sa už záujemca nenašiel.

Trnava teraz podľa viceprimátora Bystríka Stanka s predajom počká.

 

,,V tomto roku je v pláne rekonštrukcia Hviezdoslavovej ulice, po jej dokončení tu možno cena nehnuteľností vzrastie. Ak pôjde dom do predaja, tak až po obnove ulice,“ povedal Stanko.

 

Rozpočet mesta na tento rok ráta s príjmami z predaja majetku 700-tisíc eur.

 

Trnava už v tomto roku predala historický dom na Halenárskej ulici za 303-tisíc, pozemky pri Kalvárii za 120-tisíc eur a najnovšie dostala od podnikateľky Pavlíny Matovičovej ponuku vyše 1,2 milióna eur za budovu bývalej ubytovne na Kollárovej ulici.

 

V prípade predaja bude mať samospráva plánovaný príjem výrazne prekročený.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda TANEX
reklama