Trnavskí plavci ukázali v Bratislave výbornú výkonnosť

ŠPORT - Plávanie | 3.6.2014, 07.00, prispievatelia

V Bratislave sa v závere mája uskutočnila Veľká cena Slovenska v plávaní. Na medzinárodných pretekoch štartovalo 440 plavcov zo 68 klubov z 11 krajín, vrátane medailistov z Olympijských hier i Majstrovstiev sveta.

Trnavskí plavci ukázali v Bratislave výbornú výkonnosť

Barbara Bartovičová, Tomáš Púchly, Barbora Križanová a Barbora Tomanová na pretekoch v Bratislave. Foto: STU Trnava

Za STU Trnava štartovalo 22 plavcov prevažne juniorského a žiackeho veku. Napriek silnej konkurencii plavcov často aj o niekoľko rokov starších, sa niektorým jednotlivcom podarilo veľmi solídne umiestnenie.

Najúspešnejší z trnavských plavcov juniorský reprezentant SR Tomáš Púchly (ŠG J. Herdu) v disciplíne 50 metrov motýlik po zlepšení osobného rekordu splnil A limit na OH mládeže v Číne. V disciplíne 50 metrov voľný spôsob (A limit už má splnený) Tomáš zvíťazil, v nasledujúcej disciplíne 100 metrov motýlik obsadil tretie miesto.

Juniorská reprezentantka Barbara Bartovičová v disciplíne 400 metrov polohové preteky zvíťazila v osobnom rekorde a splnila limit na ME juniorov v Holandsku! Barbara naviac v disciplíne 200 metrov polohové preteky obsadila 3.miesto a na 1500 metrov voľný spôsob skončila druhá.

Ďalšia juniorská reprezentantka Barbora Križanová (ŠG J. Herdu) i zaplávala osobný rekord v disciplíne 200 metrov polohové preteky a obsadila výborné 2.miesto.

Juniorská reprezentantka Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) si výborným výkonom v disciplíne 50 metrov znak ako najmladšia medailistka pretekov vyplávala tretie miesto časom 31:54.

Tréneri vyzdvihli aj výkony ďalších trnavských plavcov, ktorým sa síce nepodarilo prebojovať na stupne víťazov, avšak po veľkých zlepšeniach osobných rekordov dôstojne reprezentovali STU Trnava.

Boli to najmä: Adam Halas juniorský reprezentant SR, Katarína Jedličková, Janka Mrázová, Tereza Šimončičová, Natália Macková, Ondrej Machovič, Tomáš Niedl a Dominika Glozmeková.