Trnavské rybníky
reklama

Mesto do leta skrášli vstupnú časť do Kamenného mlyna

AKTUALITY - Trnava | 7.4.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

TRNAVA - Prímestská rekreačná oblasť Kamenný mlyn sa zrejme už túto jar dočká revitalizácie. Nie v plnom rozsahu, v akom radnica vypracovala projekt, iba sčasti.

Mesto do leta skrášli vstupnú časť do Kamenného mlyna

Detské ihrisko, verejné wc, cyklochodník a spustnutá zeleň chce Mesto do letnej sezóny zrekonštruovať, uviedol viceprimátor Bystrík Stanko. Foto: autor

reklama

 

Rozpočet mesta sa podľa viceprimátora Bystríka Stanka nedá nafukovať. „Príjem z podielových daní je síce o málo vyšší ako vlani, no na všetky investičné zámery peniaze nemáme. Mesto sa už dávnejšie snaží získať financie na revitalizáciu Kamenného mlyna z eurofondov, zatiaľ však príslušné výzvy neboli zverejnené. Sme si vedomí toho, že večne sa čakať nedá. Preto na vedení Mesta padlo rozhodnutie upraviť aspoň vstupnú časť do Kamenáča. Zrekonštruujú sa verejné sociálne zariadenia, detské ihrisko pri hoteli Koliba a z časti aj zelená plocha od lesoparku až po tanečné kolo,“ uviedol viceprimátor. Súčasne by sa mali opraviť aj najväčšie prepadliny na cyklochodníku popri Kamennej ceste, aby sa cyklisti nevyhovárali na jeho zlý stav, keď im ľudia vyčítajú, že jazdia lesoparkom.
Tento zámer vyjde radnicu na približne 90-tisíc eur. V rozpočte na tento rok je vyčlenených 100-tisíc eur, za ktoré sa malo zrekonštruovať záchytné parkovisko v Kamennom mlyne. Keďže by to ale neriešilo nárast parkovacích miest, prioritu dostala čiastková revitalizácia. Celý projekt je rozložený do piatich etáp v hodnote investícií cez 4,4 milióna eur. „Riešiť projekt tak, ako je spracovaný, je bez eurofondov nad sily Mesta. Navrhované práce by sa však mali stihnúť do letnej sezóny,“ dodal Bystrík Stanko.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama