Trnavské rybníky
reklama

Festival Trnavská 13 štartuje už v piatok, večerný beh absolvujú aj tváre známe z futbalu

RELAX - Trnavská 13 | 10.6.2014, 15.09, Ján Král

Festival Trnavská 13 sa začína v slovenskom Ríme už tento piatok. Jedným zo štartovacích podujatí multižánrovej akcie bude večerný beh Trnavou. Registrovalo sa doň aj viacero známych tvárí. Medzi nimi i futbaloví rozhodcovia či funkcionári.

Festival Trnavská 13 štartuje už v piatok, večerný beh absolvujú aj tváre známe z futbalu


Trinásť kilometrov večernou Trnavou pobeží okrem iných aj súčasný predseda Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimír Hracho, ktorý ešte donedávna rozhodoval corgoňligové zápasy.


„Beriem to ako ideálnu formu tréningu a možnosť na udržiavanie sa v kondícii. Trasu absolvujeme spoločne s niektorými ďalšími rozhodcami z regiónu ako sú Tibor Santa či Andrej Sékely, pobeží s nami aj delegát Jaroslav Očkovský,“ povedal V. Hracho.


Okrem futbalových mien účasť na podujatí ohlásili aj členovia trnavského Boxingclubu a ďalší športovci.


Trať behu s rovnomenným názvom ako nesie festival, čiže Trnavská 13, povedie z tréningového vrhačského sektoru (sídlo festivalu) na Slávii okolo Merkúru do Kamenného Mlyna, ďalej okolo depa, trnavskej stanice, po pešej zóne, popri divadlu až k Hrubému kostolu a finiš bude opäť na Slávii.


Bežci vyštartujú v predvečer pivného pochodu, teda v piatok 13. júna o 19.00. Na hladký priebeh akcie dohliadne polícia, ktorá bude regulovať dopravu.


Aktérov usmernia traťoví pomocníci, pole účastníkov sa bude riadiť hlavne značením v podaní fáboriek a šípiek.


Doposiaľ sa prihlásilo viac ako 160 bežcov, zaregistrovať sa dá naďalej TU. Online prihlasovanie je platné do 12. júna, potom na mieste do 18.00. Štartovné stanovili vo výške dvoch eur, poplatok uhradia účastníci pri prezentácii.


Multižánrový festival Trnavská 13 okrem sobotného pivného pochodu ponúkne aj bohatý športovo-spoločenský program pre celé rodiny.

 

Osobitný dôraz kládli organizátori na program pre deti, premiérovo vytvoria v rámci festivalu aj chillout zónu, kde bude priestor na prednášky i relax.


K hlavným ťahákom podujatia patria koncerty známych slovenských hudobných značiek ako sú Vidiek, Zuzana Smatanová, Komayota, Slobodná Európa, Hrdza či Fuera Fondo.


Mladé kapely The Grow, Boom, Fingers, Krvná skupina, či Beggar´s Velvet si zasúťažia o Cenu Mariána Makara Mrvu, obľúbeného trnavského hudobníka, skladateľa a publicistu, ktorý zomrel po krátkej ťažkej chorobe pred rokom 1. mája.


„Trnavská 13 už dávno nie je iba najväčší pivný pochod v strednej Európe s viac ako 3 200 registrovanými účastníkmi. Aj doposiaľ sprevádzal túto akciu kultúrny program, teraz však chceme dosiahnuť ešte vyššiu spoločenskú úroveň. Naším cieľom je zorganizovať letný festival s najväčším záberom na Slovensku. Motto festivalu znie: Leto sa začína v Trnave,“ hovoria organizátori podujatia z občianskeho združenia Trnavská 13.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama