Trnavské plavecké nádeje ukazujú solídny potenciál

ŠPORT - Plávanie | 20.6.2014, 13.53, prispievatelia

Začiatkom júna začali plavci STU Trnava seriál Letných majstrovstiev Slovenska v plávaní.

Trnavská výprava v Nových Zámkoch. Foto: rak

Najprv sa predstavili najmladší žiaci (9 – 10 roční) na Letných majstrovstvách Slovenska v Nových Zámkoch. Pod vedením tréneriek Ingrid Remišovej a Tatiany Bergmannovej zaplávali množstvo osobných rekordov.

Najúspešnejšou Trnavčankou sa stala Bronislava Janáčová, ktorá získala dve bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia.

V štafetách pridali dievčatá v zložení Lucia Tanušková, Bronislava Janáčová, Natália Janáčová a Ema Šurinová striebornú a bronzovú medailu.

V kategórii žiakov sa najviac darilo Michalovi Uhlíkovi v disciplínach 100 a 200 metrov prsia, skončil piaty.

Chlapci sa prebojovali na stupeň víťazov v štafete 4 x 50 metrov polohové preteky v zložení Tomáš Knapík, Michal Uhlík, David Delinčák a Ivan Bako a získali bronzovú medailu.

Cez uplynulý víkend reprezentovali Trnavu starší žiaci (13 – 14 roční) na Letných majstrovstvách Slovenska v Žiline.

V kategórii žiačok bola najúspešnejšia Barbora Tomanová (ŠG), ktorá si vyplávala päť zlatých a jednu bronzovú medailu v disciplínach 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob a 100 a 200 metrov znak.

Barbora vo viacerých disciplínach zaplávala výkony iba tesne za žiackymi slovenskými rekordmi.

V kategórii žiakov obsadil Tomáš Niedl (ŠG) po výborných výkonoch dvakrát druhé a raz tretie miesto v disciplínach 100 a 200 metrov prsia.

Katarína Jedličková (ŠG) si vybojovala bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov prsia.

Do konečného počtu trinásť medailí prispeli aj štafety žiačok v zložení: Alexandra Rakayová, Natália Macková, Katarína Jedličková a Barbora Tomanová, keď získali striebornú a  bronzovú medailu.

Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ostatní plavci STU Trnava: Nina Bednáriková, Adam Hlavatý, Šimon Páleník, Rudolf Parízek a Filip Antonín.