Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Diagnóza Spartak a Bíli Andeli

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.12.2010, 00.00, Ján Král

Spartak inšpiruje i hudobníkov. Na internete kolujú dve nové skladby, ktoré vznikli o trnavskom klube. Na svedomí ich má Marián Samek, ktorý pripravuje svoj debutový album.

Diagnóza Spartak a Bíli Andeli

Mariána Sameka poznajú ľudia aj ako bubeníka Ultras Spartak. Foto: archív ms

reklama

 

Svetlo sveta by malo nové CD uzrieť zhruba o pol roka. „Album bude o Trnave, veciach, ktoré tu zažívam, o mojom pohľade na život a o Spartaku,“ vraví Marián Samek. Trnavskí fanúšikovia ho poznajú ako bubeníka Ultras Spartak, k čomu sa on sám hrdo hlási. „Čo pre mňa znamená Spartak? Originál. Všetci ostatní na Slovenskú sú fake. Naše kópie. Snažia sa nás napodobniť, ale my sme najlepší,“ vraví trnavský raper.
Na album zakomponoval dve spartakovské skladby. Prvá nesie názov Bíli Andeli. Ako Marián hovorí, venoval ju všetkým, ktorí nosili Spartak v srdci, no už, žiaľ, nie sú medzi nami. „Pre týchto ľudí vyťahujem vlajky, zástavy, čas sa nedá naspäť vrátiť, ani zastaviť. Ste Bíli Andeli, čo nás budú zhora strážiť, ste Bíli Andeli, ktorých si budem navždy vážiť,“ znie refrén piesne naspievanej v trnavskom nárečí.
Druhý ťahák pre spartakovcov je pieseň Diagnóza Spartak, s kontroverznejším textom. „Chcel som, aby bol v piesni zahrnutý náš život, čo prežívame s klubom, naše výjazdy, ale i to ako média na nás kydajú. Keď príde ku problémom, ktorý vyvolá šesť-sedem ľudí, všetci nás hádžu do jedného vreca ako Ultras Spartak. Preto som tam dal i ironické veci ako „veď my sme lumpi, čo rozbíjajú pumpy“. Chcem, aby si ľudia uvedomili, že nežijeme futbalom len v sobotu, ale celý týždeň. Od pondelka do nedele,“ dodal Samek.
Na pripravovanom hudobnom nosiči by mali spolupracovať aj ďalšie známe trnavské hudobné mená.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama