Levski Sofia si Procházku ponechá v kádri, dres Spartaka neoblečie
ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.6.2014, 08.21, Ján Král
Roman Procházka obliekal v minulej sezóne dres Spartaka, kabína si ho zvolila za kapitána. V Trnave hosťoval z Levski Sofia, kde má ešte rok platnú zmluvu. S pribúdajúcimi kolami jeho výkonnosť stúpala, klub prejavil eminentný záujem získať ho v letnej prestávke do svojich služieb natrvalo. Napokon však dres andelov v novom ročníku neoblečie.

Roman Procházka sa s Trnavou rozlúčil gólom proti Slovanu Bratislava. Foto: Juraj Cisár
reklama
V júni nastúpil na letnú prípravu v Bulharsku, po dvoch týždňoch mu nový tréner Levski José Murcia oznámil, že s ním ráta do kádra.
"Túto informáciu mi oznámil vo štvrtok popoludní, samozrejme, nebola to pre náš klub príjemná správa. Na druhej strane si uvedomujeme, že Roman je v najlepšom futbalovom veku a želáme mu ešte počas rok platnej zmluvy s Levski úspešnú sezónu," povedal PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.
"V nedávno skončenom ročníku bol ťahúňom Spartaka a kapitánom na svojom mieste. Bol našim lídrom, vždy nechal na ihrisku všetko. Aj touto cestou mu ďakujeme za to čo pre klub odviedol, kedykoľvek má dvere u nás otvorené," dodal.
Samozrejme, futbalový osud je vrtkavý. Ak by sa naskytla šanca získať Romana Procházku počas sezóny, Spartak bude reagovať.