Trnavské rybníky
reklama

Peter Bročka oznámil kandidatúru na post primátora Trnavy

AKTUALITY - Voľby | 29.6.2014, 20.47, Ján Král

O post primátora Trnavy sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať právnik a aktivista Peter Bročka. Svoju kandidatúru oficiálne oznámil v nedeľu.

Peter Bročka oznámil kandidatúru na post primátora Trnavy

Peter Bročka sa narodil 31. augusta 1982, pracuje ako právnik. Foto: archív

Cukrovar
reklama


Tridsaťjedenročný Trnavčan je známy z občianskeho združenia Lepšia Trnava, ktoré myšlienkovo funguje v Trnave už štyri roky a jeho členovia sa prezentovali dobrovoľníckymi prácami na území mesta a zároveň poukazovali na veci, ktoré by radnica mala robiť podľa nich inak.


"Posledné roky ma presvedčili o tom, že aktuálne vedenie mesta nedokázalo využiť Trnavský potenciál. Projekty s najväčšou pozitívnou odozvou medzi obyvateľmi pochádzajú z dielne občianskych združení a neziskoviek. Vo volebnom roku sme opäť svedkami rozsiahlych investičných projektov zo strany mesta, ktoré mohli byť realizované už pred rokmi. Mestu chýba skutočná koncepcia rozvoja. Neustále plátame nedostatky, ktoré vznikli nedostatočnou údržbou. Budujeme nové plochy a staré sa nám rozpadajú pod rukami. Niektoré služby v meste poskytujú firmy, ktoré neprešli transparentným verejným obstarávaním a aj v roku 2014 si určujú ceny dohodou. Keď chceme byť úspešní, musíme sa porovnávať s najlepšími, nie s priemerom. V ratingoch nás, žiaľ, často priedbiehajú už aj okresné mestá. Doplácajú na to všetci Trnavčania a takto to nemôže ísť donekonečna," odôvodnil svoju kandidatúru Bročka vo verejnom vyhlásení, ktoré publikoval na webovej stránke združenia.


Kandidovať bude ako nezávislý kandidát bez podpory politických strán, pretože ako uviedol "...mesto nemá patriť politickým stranám, ale ľuďom."

Víno Tirnavia
reklama


Bročka avizoval, že sa bude pokúšať o zlepšenie hospodárenia mesta, preto sa bude snažiť, aby prišlo k nezávislému auditu na mestskom úrade a ostatných mestských organizáciách.

 

Radnica by sa podľa neho mala zároveň viac priblížiť verejnosti a zaviesť nový systém komunikácie medzi občanmi a samosprávou.

 

Zároveň chce, aby mesto začalo spravovať svoj majetok a zeleň samostatne s novou koncepciou a odborným zázemím.


Kompletný program zverejní neskôr, oznámil však zároveň, že vo voľbách sa budú o hlasy Trnavčanov spoločne uchádzať aj viacerí nezávislí kandidáti s jednotným programom.


"V Trnave máme veľké množstvo šikovných aktívnych ľudí s odhodlaním pomôcť mestu. Zmeny, ktoré ponúkneme sa mnohým politikom a skupinám napojeným na mestský rozpočet zrejme páčiť nebudú. A to je dobre," poznamenal Bročka.

 

Okrem iného informoval, že sa vzdá pozície štatutára občianskeho združenia Lepšia Trnava, aby sa vyhol akejkoľvek politizácii združenia.

 

Spoločne organizovaných dobroľovníckych akcií sa plánuje zúčastňovať aj naďalej.

 

Ďalej nebude administrovať ani portál odkazprestarostu.sk, ktorý v Trnave zastrešoval ako dobrovoľník od septembra 2012.

 

"Som presvedčený, že oba projekty budú v dobrých rukách a čaká ich ešte veľa úspechov," dodal.

 

Celé vyhlásenie Petra Bročku ku kandidatúre na primátora si môžete prečítať TU.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama