Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Herečka z kultového sci-fi nakrúcala v piešťanských kúpeľoch

AKTUALITY - Piešťany | 11.4.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

Dve hviezdy, dve ženy. Slávna ruská herečka a jej dcéra režisérka. Inna Makarová a Natália Bondarčuková. Dve mená, pri ktorých dnešný divák už asi nespozornie, no na kinematografickom nebi im právom patrí významné miesto.

VIDEO: Herečka z kultového sci-fi nakrúcala v piešťanských kúpeľoch

Herečka a režisérka Natália Bondarčuková si zahrala v kultovom sci-fi Solaris. foto: ras

Cukrovar bývanie
reklama

 

Film je jednoducho ich pevnou súčasťou a akosi spontánne si už zvykli hrávať aj v bežnom živote. A presne také bolo aj naše stretnutie v Piešťanoch. Možno o tom ani nevedeli, ale všimol si ich každý. Pri pitnej fontánke či rozkvitnutej magnólii, všade našli niečo, čo v nich rozohralo ich malé divadlo. Tieto dámy sa skrátka nevedia nudiť.
Do Piešťan neprišli náhodou. Kúpele im vychválil Natáliin bratranec. Bývalý šermiar si tu liečil boľavé kolená. „Podľa toho ako Piešťany opísal, som sem hneď chcela ísť. Slovensko aj Česko je mi blízke. V roku 1957 som si v Karlových Varoch prevzala Krištáľový glóbus,“ rozhovorila sa dnes už osemdesiatpäť ročná Inna. „Piešťany ale okrem kúpeľných procedúr využívame aj inak. Nakrúcam tu dokument o živote mojej matky. Je vášnivá cestovateľka,“ dopĺňa Innu nemenej slávna dcéra. Niekoľkodňový pobyt však aj pre skúsenú svetobežkyňu priniesol nečakaný a troška vtipný zážitok. Počas masáže sa Natália dozvedela, že Inna sa zo svojej procedúry nevrátila. Spoločne s manželom ju ihneď začali hľadať. V dlhých spletitých chodbách sa nevedeli nájsť dobrú hodinu. Nakoniec vysvitlo, že aj Inna hľadala Natáliu, a tak sa vlastne hľadali všetci navzájom. „A ja som ťa našla!“ vykríkli obe naraz pri spomienke na túto situáciu a nahlas sa rozchichúňali.

 

 

Procedúry pod taktovkou Felliniho

Munipolis Trnava
reklama

To však nebol jediný bizarný zážitok. Natália si ďalší prežila v zrkadlisku. O tomto by sa však už dalo hovoriť ako o filmovom. „Sedela som vo vode. Jej teplo na mňa vplývalo. Pozorovalo som všetko okolo mňa. To množstvo ľudí – postáv, v rôznych pózach a figúrach. Na chvíľu som sa cítila, ako keby túto scénu zrežíroval sám Fellini.“ Počas celého nášho rozhovoru budili obe dámy záujem. Keď k nám pristúpil škótsky pár a suverénne ich požiadal o autogram, trošku sme sa s fotografom zahanbili. Akosi nám dovtedy netrklo, že práve Nátalia si zahrala hlavnú úlohu v kultovom sci-fi filme Solaris. „Film sme nakrúcali v čase tvrdej cenzúry. Ale režisér Andrej Tarkovskij ju dokázal obísť metaforami.“ Dnes už je ale podľa oboch dám situácia v ruskej kinematografii úplne iná. „Všade je pretlak komerčných filmov. Naši režiséri už netočia podľa scenárov, vo filme vládne totálna anarchia. Kto má peniaze, ten nakrúca. Umenie sa stále rýchlejšie vytráca,“ posťažovala sa Inna, ktorá dodnes nedá dopustiť na ruských klasikov. Len pre zaujímavosť. Zahrala si vo viac než šesťdesiatich filmoch. A dodnes hrá. „Robím herecké koncerty. Ale v posledných rokoch hrám, tak ako iní aj v seriáloch.“ Čipernú herečku viacerí pre jej vitalitu prirovnávajú k našej Maríne Kráľovičovej. Nezaprela to ani teraz. Po náročnej bahennej kúre prišla síce unavená, no po kúpeľnom ostrove sa prešla s noblesou ostrieľanej herečky. Neprekážal jej ani silný vietor. Ony to jednoducho majú v rodine. 
 

Herectvo v sebe nezapreli ani na prechádzke. foto: ras

Kto je kto
Inna Makarová sa narodila na Sibíri v meste Tajga v roku 1926. Jej rodičia sa venovali kultúre. Inna od mladosti hrala v divadlách, neskôr vo filme. U nás je známa z filmu Mladá garda. Jej manželom je režisér Sergej Bodarčuk, majú spolu dcéru Natáliu, ktorá ide v ich šľapajach. Zahrala si napríklad vo filme Solaris od režiséra Andreja Tarkovského. Sama je režisérkou úspešného filmu Bambi.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama