Trnavské rybníky
reklama

Tragický stret psov na Dobrej Vode ukončil výstrel

AKTUALITY - Región | 13.4.2011, 15.16, Darina Kvetanová

DOBRÁ VODA – V sobotu popoludní došlo pri Dobrej Vode k stretu dvoch psov. Majiteľ sučiek hrubosrstého teriéra Martin M. vystrelil na nemeckého ovčiaka. Ten mal napadnúť najskôr jeho sučky a následne aj jeho. Druhý muž, Peter B. však toto tvrdenie popiera. Tvrdí, že jeho pes bol riadne uviazaný.

Tragický stret psov na Dobrej Vode ukončil výstrel

Nemecký ovčiak mal agresívne napadnúť muža, ktorý na neho vystreili. Foto: Peter B.

Cukrovar
reklama

Peter B. z Dobrej Vody bol v sobotu popoludní vyvádzať nemeckého ovčiaka spolu so svojou matkou. „Psa som mal na vôdzke, mal náhubok, obojok a pohyboval sa v našej tesnej blízkosti. Následne k nám prišiel druhý psíčkar a bezdôvodne na nášho psa vystrelil z krátkej guľovej zbrane. Moja matka po výstrele takmer skolabovala,“ rozpráva Peter B. svoju verziu sobotňajšieho incidentu.


Pes bol agresívny
Martin M. z Trnavy však vidí vec celkom inak. Tvrdí, že nemecký ovčiak ich napadol. „Rozbehol sa na nás, jeho majiteľ bol vzdialený asi 70 metrov. Videl som, že pes ide útočiť na moje sučky, snažil som sa ho preto odtlačiť nohou aj rukami. Psi som zároveň ťahal od neho preč, no nič nezaberalo. Ovčiak bol agresívny a hrýzol ich,“ hovorí Martin, ktorý je držiteľom skupiny A zbrojného preukazu. „Keď poškriabal aj mňa a útok neprestával, rozhodol som sa, že ho odstrašením výstrelom z nenabitej zbrane. Ani potom však útok neskončil, zbraň som preto nabil a vystrelil do psa,“ dodáva Martin s tým, že majiteľ ovčiaka bol v tomto momente vzdialený asi tridsať metrov od nich.


Zranené zvieratá
Martin ďalej pre Trnavský hlas povedal, že po incidente okamžite zavolal policajtov a presviedčal Petra, aby na mieste do ich príchodu počkal. Peter však z miesta odišiel. „Vypovedal som na Obvodnom oddelení PZ v Jaslovských Bohuniciach a  na oddelenie som doložil aj veterinárnu správu o zdravotnom stave mojej sučky. Je dohryzená, má pomliaždené končatiny,“ hovorí Martin. Nemeckého ovčiaka odviezol jeho majiteľ v sobotu na veterinárnu kliniku v Trnave, kde ho ošetrili. „Guľku mu vyoperovali až v pondelok. Kňučí, má bolesti a ešte nie je isté, či bude žiť,“ obáva sa jeho majiteľ Peter, ktorý tiež svoju verziu vypovedal na polícii v sobotu.

Dni zdravia
reklama

Polícia prípad vyšetruje

Podľa informácií hovorcu Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Michala Hanusa polícia k veci momentálne zadovažuje dôkazy. Obvodný úrad na Dobrej Vode bude teraz rozhodovať o priestupku, ktorého sa mal dopustiť Peter B. porušením zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. O tom, či bol zásah Martina M. oprávnený zase rozhodne Štátna veterinárna a potravinová správa na základe Zákona o veterinárnej starostlivosti.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama