Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: U priateľov majú sladké koláče, no aj obsluhu

AKTUALITY - Trnava | 14.4.2011, 10.29, Darina Kvetanová

Výnimočná chránená dielňa, cukráreň, kaviareň a čajovňa U priateľov funguje v Trnave už rok a pol. Zašli sme si teda na výborný koláčik a kávu, aby sme zistili, ako sa plán, za ktorým je pomoc znevýhodneným ľuďom, za tento čas vyvinul.

VIDEO: U priateľov majú sladké koláče, no aj obsluhu

Ivanka, Andrejka a Majka, čašníčky v cukrárni U priateľov. Foto: Darina Kvetanová

Cukrovar
reklama

U priateľov pracujú ako pomocné čašníčky tri štebotačky. Tak ich volá vedúci Jozef Šustek. Ivanka, Andrejka a Majka. „Chodili k nám do stacionára a veľmi chceli pracovať,“ hovorí riaditeľka Domova sociálnych služieb Ružena Srdošová. „Preto sme sa rozhodli otvoriť túto kaviarničku. Priestory nám poskytol evanjelický cirkevný zbor.“ Cukráreň si za rok a pol získala stálych zákazníkov, ktorí do nej chodia práve pre dobrú myšlienku. Konajú sa tu výstavy výtvarných prác, fotografií a členovia literárnych klubov tu prezentujú svoje diela. „Napriek tomu by sme privítali viac zákazníkov,“ priznáva vedúci Jozef Šustek. „Komerčná doba zahnala ľudí, čo zbožňovali kávu v cukrárni, do nákupných centier. Ďalšia vec je konkurencia, v Trnave je podobných zariadení plno. Preto sa snažíme ponúknuť ľuďom výnimočné čaje i zákusky,“ objasňuje. Jedno z dievčat, Ivanka Kudláčová, sa šikovne zvŕta za pultom. Hovorí o veľkej vďake za príležitosť pracovať a dostať sa do spoločnosti. „Verím, že takéto skvelé zázemie budeme mať čo najdlhšie,“ praje si Ivanka. Jozef Šustek a Ružena Srdošová sú pre ňu ako druhí rodičia. Vďaku za ich obetu im preto nedávno vyslovila v relácii Pošta pre teba.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama