Trnavské rybníky
reklama

Snahová královná a natčasový oflinek

BLOG - Dzetko Krúpik | 15.4.2011, 00.00, prispievatelia

Ked ból náš malý vnúčik ešče menší, též mal jako chlap svoje dni. Akurát že si jích nekonpenzuval s fernetom na balkóne, len sa ráno nescel oblíkat do školky, večer scohnit grískašu, zalést pot paplón a zadrichmat.

Tod zme boli našéj bapke gratuluvat g devadesátke a náš malý Marko né a né sa odebrat do ríše snóf. Vystrídali zme sa pri jehovéj postélke celá rodzina, výsledek žádný. Nakonec úspech zaznamenal mój najmlačí švager. Choda nemá pedagogické zdelání, uplatnil svojú fantáziju a využil metódu dobrého príkladu, strachu a otplaty. Néčo jako Dostojevský v románe Zločin a trest. Švager si na ten účel adaptuval vypráfku o Snahovéj královne od Andersóna. Sídlo Snahovéj královny umíscil na Smolenický zámek, dze dotyčná zhromaždžuvala neposlušné dzecká, keré jéj tam moseli slúžit, vyrábat z vody snahové vločky a venku natahuvat na rybníky, potoky a bačoriny lad jako igelitovú fóliju. Oprociva ladu mal Marko averziju, lebo pred Vánoci sa na zahrade prepadól po kolená do bazéna a jehová mater ho nepedagogicky vytrískala.
Asi dva týdne to funguvalo. Stačilo len pripomenut Snahovú královnu a malý okamžite spucuval aj špenát a nékedy ból dokonca už o devátéj v duchnách.
Tot som ból jednu sobotu nakupuvat. Reku zastavím sa opáčit naších mladých, jako sa majú. Už na schodzišči očujem z jejích bytu, jakoby tam négdo stepuval v baganách. Do teho krik: „Hú, fí, jú, fú! Už idem, dze mám ten mech na neposlušné dzeci, čo nescú papat...“ Zacingám a znútra očujem: „Vidziš, uš si pre teba došla Snahová královna!“
Zostal som s teho štajf, šak z mojú bradu mám ge Snahovéj královne daleko, ale potom mi to došlo. Snahová královna sa stala neodmyslitelnú súčascu výchovného procesu našého vnuka. Céra ma puscila núter, uložila lyžárky do botníka a išla mi urobit kávu. Marko f kuchyne smoklil a láduval do seba mrkvový prívarek.
Metóda Snahová královna sa nám postupne vynkla z rúk. Už nestačilo len ohlasuvat s plechovicu ot kávy naplnenú s klincáma imitáciju zvukóf pralesa. Malý sa začal dožaduvat fyzickéj prítomnosci téj onéj rozpráfkovéj bytosci a navác sa f činžáku začli susedi stežuvat na hluk. Nakonec sa céra dohodla z jednu amatérskú herečku, kerá bývala o poschodzí vyší. Tá ždycky na zavolání mobilom došla v nočnéj košele, ze sríbernú parochnu na hlave, chvílu zavíjala na chodbe, a potom predvédla
f kuchyne néčo jako epileptický záchvat. Malý scohnil večeru, zalézol do postele, Snahová královna s céru si dali čaj a nastal nočný klut.
Nevím si prectavit, jako by to pokračuvalo. Došlo, naščascí, jaro a Snahová královna prestala byt aktuálna. Aj malého už prešli húle, ale jako vidzet, uplatnuvání výchovných metód neni vóbec jednoduché. Nékedy je lepší ve správném čase na správném míste vylepit univerzálný natčasový oflinek.

reklama

 

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama