Trnavské rybníky
reklama

Smer sľubuje v Trnave hromadnú dopravu zadarmo

AKTUALITY - Voľby | 29.9.2014, 13.15, prispievatelia

Mestskú hromadnú dopravu chce Smer dotovať z rozpočtu mesta.

Smer sľubuje v Trnave hromadnú dopravu zadarmo

Kandidátom Smeru na post trnavského primátor je Bystrík Stanko (pri mikrofóne). Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mestskú dopravu zadarmo pre všetkých obyvateľov Trnavy sľubuje vo svojom volebnom programe strana Smer-SD.

 

Jej kandidátom na primátora krajského mesta je terajší viceprimátor Bystrík Stanko, okrem neho strana nominovala 28 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva.

 

Stanko má 44 rokov, pred príchodom na radnicu pracoval viac ako dvadsať rokov v policajnom zbore.

Munipolis Trnava
reklama

 

Mestskú dopravu pre Trnavčanov zadarmo by radnica podľa Stanka dotovala z mestského rozpočtu, malo by to stáť približne 500 – 600 tisíc ročne.

 

Tieto peniaze sa podľa neho dajú do rozpočtu získať iným spôsobom. Už dnes Trnava dopláca spoločnosti SAD Trnava za služby vo verejnom záujme približne milión eur ročne.

 

Stanko zdôraznil, že cestovanie zadarmo by bolo naviazané na trvalý pobyt v meste rovnako ako aj sľubovaná 50-percentná zľava na parkovanie a ďalšie výhody, ktoré by mali vyplynúť z Karty Trnavčana.

 

Najsilnejšia politická strana sľubuje v programe aj rekonštrukciu mestskej polikliniky, vyriešenie parkovania v okolí nemocnice, rozšírenie rekreačnej oblasti Kamenný mlyn v časti pri rybníkoch či umiestnenie všetkých detí Trnavčanov v materských školách.

 

,,Volebný program nám napísali obyvatelia mesta Trnava. Vypočuli sme si, čo ich najviac trápi, kde vidia rezervy, a my sme to dali na papier,“ skonštatoval Stanko.

 

Smer ide do komunálnych volieb samostatne, pretože podľa krajskej predsedníčky strany Renáty Zmajkovičovej je jeho najdôležitejším a najlepším koaličným partnerom občan.

 

V aktuálnom volebnom období má Smer v Trnave väčšinu, no primátorom je Vladimír Butko z KDH.

 

,,V roku 2010 Smer spolu s ďalšími koaličnými stranami získal 18 z 31 možných mandátov, z toho je evidentné, kto za posledné štyri roky rozhodoval o dianí v meste, kto navrhoval, schvaľoval a realizoval všetky pozitívne zmeny v Trnave,“ povedal Stanko. Mesto podľa neho v tomto volebnom období rozkvitlo a ožilo.

 

Do mestského zastupiteľstva kandiduje za Smer 20 mužov a osem žien. Na kandidačnú listinu sa dostal aj 21-ročný Tomáš Kučera, víťaz výzvy, v ktorej dala strana príležitosť jednému vysokoškolákovi uchádzať sa o miesto na jej kandidátke.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama