Mima mala na mále, takmer nepostúpila

ŠPORT - Futsal | 15.4.2011, 22.58, Tatiana Čuperková

Tridsaťpäť minút zápasu si Mima postup do Final four Slovenského pohára nezaslúžila. Proti rezerve košického PKP predviedla laxný výkon s množstvom individuálnych chýb. V bránke dostal prednosť mladý Súkenik, ale šance sa nechopil.

Mima už v ôsmej minúte prehrávala 0:2. Najskôr po signále skóroval Orgován, vzápätí zvýšil krížnou strelou Matyja. Domáci dokázali rýchlo znížiť. Hajko rozohral rohový kop na Krivočenka, ktorý z prvej napálil do brány. Lenže ani tento gól nedoniesol na nohy Trnavčanov rozvahu. Dve minúty pred koncom sa Košičania vyfaulovali, ale Krivočenko desaťmetrový kop nepremenil. V posledných sekundách zápasu hosťujúci Riapoš trafil žrď a domáci Peciar pri ďalšom faule PKP namiesto desiny zahrával loptu z miesta priestupku, ale jeho strelu kryl košický brankár.
Do druhého polčasu nenastúpil Matúš Budovec, ktorý má podozrenie na zlomeninu palca na nohe, ktorú si spôsobil v súboji zo záveru polčasu. Košičania aj naďalej držali domácich v šachu. V 24. minúte si Riapoš urobil dvojicu hráčov, položil si na zem Súkenika a zvýšil na 3:1 pre hostí. O minútu na to Adámek po signále znížil. Lenže v 28. minúte predviedol podobný kúsok ako Riapoš Matyja a hostia opäť viedli o dva góly. Z bránky sa porúčal Súkenik a medzi tri žrde išiel Guťan. V 33. minúte spálil ďalšiu desinu Adámek, no ten istý hráč o dve minúty neskôr pri power play a prihrávke Kunku znížil na 3:4. Fauly na strane hostí pribúdali a tak si loptu na desaťmetrový bod postavil Sládeček vyrovnal na 4:4. Od tohto momentu sa Mima vrátila do zápasu. Peciar ideálne našiel Krivočenka a ten po prvý raz v zápase dostal Mimu do vedenia. Košičania takisto pristúpili k hre bez brankára a inkasovali ďalekonosný gól z nohy spoľahlivo chytajúceho Guťana. Krivočenkovi sa nepodarilo premeniť ani ďalšiu desinu, ale pri dorážke bol úspešný Gabaš. Skóre zápasu samostatným únikom pečatil Sládeček.
Jozef Duhony (tréner Mimy): „Dlhodobo nezvládame úlohu favorita zápasu. Do zápasu sme vstúpili ospalo, zaostávali sme pohybom, boli sme statickí a nedôslední. Šance, ktoré sme mali, sme nevyužili. Podarilo sa nám však postúpiť cez mužstvo vyskladané z kvalitných individualít. Kým bol stav zápasu pre nás nepriaznivý, výborný výkon podával hosťujúci brankár. Chcem sa chlapcom poďakovať za prejavenú túžbu postúpiť, ktorou sme v závere zápasu zlomili odpor zdatného súpera.“