Trnavské rybníky
reklama

Furt sa mosí človek néčo učit

BLOG - Dzetko Krúpik | 19.4.2011, 00.00, prispievatelia

Tot sa f šenku po dlhšém čase objavil náš filozóf, kerému zme hovorili Sokratés. Jehové opčanské méno ani nepoznáme. Šak jehová stará mu též neví prindzit na méno. Už dobrého pól roka ho nebolo vidzet. Ket zme donho začli hučat, gdze ból, len néčo zamrmlal, že v jedném sanatóriju z nejakú Hepár Cirhóznú. Kukneme po sebe, jakože tá jehová frajírka má velice čudesné méno, ale neskáj, ked zme sa otvorili svetu jak prázný budilár, šeligdo sa ge nám nastehuval.

Pýtal som sa ho, čo na to jehová stará. Sokratés sa urobil, že neočuje, a objednal si cigánský špric. To je taká pijatika, že dva deci krachelky pančuvanéj z deci vody. Zakaždým, ket si logól, bachól o stól z hlavu. To skrzeva to, aby ho porádno rozbolela lebena. Ale ináčej si pochvaluval, lebo onehdá, aby to malo ten efekt, mosel vychlontat štyri pivá a štyri borovičky. No a jakože čúleky aj ušanuje.
Ešče zme chvílu rozebírali, otkád móže byt tá Hepár Cirhózná. Najskór z Albánije alebo Turecka. Nakonec nás napravil Palino Hutaj od vedlajšého stola, že to neni žádná ženská, ale tvrdnúcá pečénka od pijatiky. Aspon vidzíte, že do našého šenku chodzá aj inteligenti, a jako je dóležité poznat aj cudzé reči. Porát som si spomenul, jak som ból s chalany na fodbale v Prahe. To bolo onehdá, ked naší bílí andeli hráli o titul. Po zápase zapadneme do jedného baru a rozkážeme si viski. Barman porát do nás:
„Pánové si budou přát skotskou?“
„Z jakú kocku? Ze sifónom! Čo zme nejakí dlaždžiči?“
Barman na nás pozíral jak na parkuvací automat, ked z neho nevypadne lístek... Račí zme si objednali borovičku a pridupluvali mu, že bez kocky. Ešče ráz to otočíme, zaplacíme. Naščascí zme mali spátečné lístky na šnelcúg do Prešporka, lebo nám nezostalo ani na pivo f staničném bufete.
Pri tento som si spomenul aj na prípad jedneho mojého kamaráda. Nebudem ho menuvat, choda je už ve večných loviščách, jag hovorá indijáni. Jehová žena podala návrh na rozsobáš. Lebo jejéj starý má údajne techtle-mechtle z nejakú Prostatú. Manželské povinnosci si doma neplní, v noci sa aj tri rázy vytrací z postele, aj hodzinu ho neni... Víte si predstavit, jak sa mosel ten fiškál rehlit, ked dostal ten návrch. Jeho to až tak netanguvalo, šak zaplacené dostal. Vidzite, jako kolko rází za svojú sprostost človek zbytečne vyhodzí penáze, a že dóležité je učit sa celý život. Já hovorím tak, že je lepší sa učit na chybách druhých, než na svojích. Každopádne je to lacinšé!

reklama

 

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama