Trnavské rybníky
reklama

Klokner vyhlásil, že z kandidatúry na primátora neodstúpi, chce spájať slušných ľudí

AKTUALITY - Voľby | 28.10.2014, 18.18, prispievatelia

Ako primátor by prehodnotil výšku prenájmov v centre, navrhol by aj zníženie počtu mestských poslancov.

Klokner vyhlásil, že z kandidatúry na primátora neodstúpi, chce spájať slušných ľudí

Jozef Klokner predstavuje svoj volebný program aj cez svoj facebookový profil (klikni pre zobrazenie). Foto: Ján Král

reklama

 

Nezávislý kandidát na primátora Trnavy Jozef Klokner chce byť alternatívou pre ľudí, ktorí nechcú byť ortodoxne ľavicoví alebo pravicoví.

 

Klokner bol dlhoročným členom KDH v Trnave, pred dvoma rokmi zo strany odišiel, dôvodom boli podľa jeho vysvetlenia rozdielne názory na politiku pre ľudí.

 

,,Nemienim podporovať naťahovačky medzi pravicou a ľavicou, ale chcem spájať slušných ľudí. Mám cieľ byť ľudovým primátorom, ktorý bude presadzovať zmierenie,“ povedal dnes na stretnutí s novinármi.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Ako primátor by sa snažil prehodnotiť výšku prenájmov v centre mesta tak, aby boli mestské budovy zaujímavé pre malých a stredných podnikateľov, ktorí by tam mohli otvoriť svoje obchody.

 

Mestskú hromadnú dopravu by rád dostal bližšie do centra mesta, aby sa aj seniori či imobilní ľudia dostali napríklad mikrobusmi až k Trojičnému námestiu.

 

V prípade zvolenia za primátora by dal urobiť revíziu majetku mesta, na základe ktorej by nariadil postupnú rekonštrukciu budov.

 

Prostredníctvom projektu Zelené ulice by zvýšil výsadbu stromov a ďalšej zelene v meste a v školách by rozbehol výchovno-preventívny projekt o čistote ulíc a sídlisk.

 

Jedným z cieľov Jozefa Kloknera je znížiť počet mestských poslancov v Trnave z terajších 31 minimálne o päť.

 

Klokner povedal, že existuje tlak na jeho odstúpenie z volieb.

 

,,Vyhlasujem, že sa nevzdám kandidatúry v prospech žiadneho kandidáta, pretože by to bolo popretie mojej nezávislosti a nádejí, ktoré mnohí sympatizanti do mňa vkladajú. Zároveň by to bolo popretie volieb ako slobodnej súťaže názorov a programov, výdobytku Novembra 1989.“

 

Jozef Klokner stál pri vzniku KDH, po roku 1989 sa stal za túto stranu poslancom Federálneho zhromaždenia, neskôr aj poslancom Trnavského samosprávneho kraja a dve volebné obdobia bol aj mestským poslancom v Trnave.

 

V roku 2005 sa dostal do druhého kola volieb predsedu Trnavského samosprávneho kraja, napokon však zvolený nebol. V roku 2010 sa stal prednostom Obvodného úradu v Trnave. O dva roky neskôr z KDH odišiel.

 

SITA

 

 

Vyhlásenie Jozefa Kloknera

V blízkom čase si pripomenieme 25. výročie pádu komunistického systému, ktorý popri rôznych charakteristikách sám seba definoval ako diktatúru proletariátu a  uzákonil vedúcu úlohu jednej strany.


Zanechal v našich hlavách a v našom povedomí skutočnosť, kde stále žijeme, že niekto za nás rozhodne a my sa sami nemusíme o ničom rozhodovať a niesť svoj diel zodpovednosti.


Medzi základné vydobyté slobody patrí aj právo umožňujúce kandidovať vo voľbách bez ohľadu na politické farby a tričká, tak, aby občania mali možnosť na základe vlastného rozhodnutia vybrať osobu, ktorá spĺňa ich predpoklady na výkon danej funkcie.


Funkcia primátora mesta Trnava je veľmi vážna a zodpovedná. Primátor je aj reprezentantom mesta, ale najmä musí na základe svojich odborných, pracovných a životných skúseností manažovať rozvoj mesta, spolupracovať so zamestnávateľmi, vytvárať pokojnú a ľudskú atmosféru života medzi rôznymi tábormi ľudí. Musí ľudí spájať a dávať nádej na rešpektovanie každého občana Trnavy.


Som presvedčený, že mám schopnosti na výkon tejto funkcie a preto som sa rozhodol kandidovať ako nezávislý kandidát, ktorý nebude riadený žiadnymi zákulisnými osobami. Mal som aj ponuky, aby som kandidoval na kandidátnej listine politických strán, ale tieto ponuky som odmietol.


Začína sa vytvárať ilúzia a atmosféra , že beriem hlasy iba tzv. pravici. Zdôrazňujem, že nie som ani kandidát pravice, ani ľavice. Som nezávislý ľudový kandidát. Spájam všetkých slušných ľudí, či napravo alebo naľavo.


Stojím v tejto súťaži so svojou ponukou, svojim programom. Reprezentujem alternatívu, tým však žiadnemu voličovi nie je bránené, aby sa rozhodol pre iného kandidáta.


Keď sa však niekto slobodne rozhodne pre môj ľudový program je fér, aby v ponuke bola i moja vízia. Tlak na moje odstúpenie nie je ničím iným ako snahou niektorých ambicióznych politikov o funkcie ktoré si dopredu rozdelili.


Preto vyhlasujem, že sa:
- nevzdám kandidatúry v prospech žiadneho kandidáta, pretože by to bolo popretie mojej nezávislosti a nádejí, ktoré do mňa moji sympatizanti vkladajú. Zároveň by to bolo popretie volieb ako slobodnej súťaže, názorov a programov – výdobytku Novembra 89.


- za druhé – v ďalšom priebehu kampane sa voči tlaku a útokom budem aktívne brániť. Budem však vždy používať iba také formy prezentácie, ktoré nebudú urážať súperov a nebudú spôsobovať konšpiratívne útoky na kandidátov.


Verím, že ľudia použijú vo voľbách zdravý rozum a rozoznajú čo je dobré a  múdre a na základe svojich životných skúseností vyberú kandidáta , ktorý bude kvalitný primátor nášho mesta.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama