Trnavské rybníky
reklama

Kandidát na primátora Peter Bročka kladie dôraz na budovanie občianskej spoločnosti

AKTUALITY - Voľby | 5.11.2014, 12.01, prispievatelia

Trnava by podľa Bročku ušetrila, ak by údržbu zelene nerobili súkromné firmy.

Kandidát na primátora Peter Bročka kladie dôraz na budovanie občianskej spoločnosti

Peter Bročka (úplne vpravo) a po jeho pravici kandidáti za poslancov do mestského zastupiteľstva Šimon Štefunko, Tibor Pekarčík a Norbert Halász počas stretnutia s novinármi. Celý volebný program nezávislých kandidátov združených okolo Bročku nájdete na www.peterbrocka.sk. 3 x foto: Ján Král

reklama

 

Nezávislý kandidát na primátora Trnavy Peter Bročka ponúka obyvateľom mesta myšlienku aktívneho budovania občianskej spoločnosti.

 

Radnica by mala podľa neho pôsobiť výchovne prostredníctvom diskusií či prednášok o fungovaní mesta a právach jeho obyvateľov.

 

Vo volebnom programe nemá budovanie chodníkov, ciest ani budov, pretože mesto vníma ako živý organizmus, ktorý sa nedá budovať z betónu.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Bročka v stredu jednoznačne poprel úvahy o tom, že by sa pred voľbami vzdal kandidatúry v prospech niektorého straníckeho kandidáta.

 

Ako nezávislí kandidujú aj Matej Lančarič (uprostred) a Anton Kollár (vpravo).

 

"Náš volebný program obsahuje body, na splnenie ktorých nepotrebujeme väčšinu v mestskom zastupiteľstve. Sú to body, ktoré dokážu motivovať spoločnosť,“ povedal dnes pri predstavovaní programu Bročka.

 

V prípade investičných projektov by podporil po diskusii návrhy tých strán, ktoré budú v mestskom zastupiteľstve, pokiaľ by boli prospešné pre mesto a jeho obyvateľov.

 

Okolo Bročku sa sformovala skupina ľudí, ktorí kandidujú za poslancov mestského zastupiteľstva ako nezávislí.

 

Bročka sľubuje v prípade zvolenia za primátora komplexný audit v obchodných spoločnostiach, kde je mesto spoločníkom, ako aj na mestskom úrade.

 

Prehodnotil by terajší systém údržby zelene, ktorú už dve desaťročia zabezpečujú dodávateľským spôsobom súkromné firmy.

 

Podľa Bročku je potrebné zrušiť nevýhodné zmluvy s firmami, ktoré boli podpísané ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia.

 

Ďalší z kandidátov Martin Uhlík v debate so Šimonom Štefunkom.

 

Mesto by údržbou zelene vo vlastnej réžii podľa jeho predpokladov ušetrilo. Zriadil by pozíciu správcu mestských parkov, profesionálneho ošetrovateľa stromov a mestského záhradného architekta.

 

V oblasti športu by športoviská viac otvoril pre verejnosť, zmenil by aj grantový systém v oblasti športu.

 

Podnikateľov chce podporiť zriadením pracovnej pozície tzv. mestského asistenta, ktorý by bol podnikateľom k dispozícii pri riešení administratívnych úkonov a prípadných problémov.

 

Peter Bročka má 32 rokov, vyštudoval právo. Momentálne je projektovým manažérom občianskeho združenia Lepšia Trnava.

 

O kreslo primátora Trnavy sa uchádza päť mužov: Peter Bročka (nezávislý), Jozef Klokner (nezávislý), Robert Schmidt (SNS), Bystrík Stanko (Smer-SD) a Ján Žitňanský ( KDH, SDKÚ-DS, NOVA, OĽaNO, SAS, Strana zelených, Most-Híd).

 

O 31 poslaneckých kresiel má záujem 123 kandidátov, z toho 89 straníckych a 34 nezávislých.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama