Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pred piatimi rokmi: Do Trnavy sa vchádzalo cez obchádzku, Mikuš vyhral voľby

RELAX - Retro | 20.11.2014, 09.00, prispievatelia

Pozrite sa, o čom písal Trnavský hlas pred piatimi rokmi - 19. novembra 2009.

Pred piatimi rokmi: Do Trnavy sa vchádzalo cez obchádzku, Mikuš vyhral voľby

Aj toto bol jeden z titulkov v novinách. Foto: jam

"Falšovala diplomovku?" Pýtal sa titulný článok týždenníka Trnavský hlas z 19. novembra 2009 v spojitosti so záverečnou prácou poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky Renáty Zmajkovičovej.

reklama


Článok odkazoval na informácie denníka Pravda, ktorý uviedol, že do diela prekopírovala minimálne dvadsať paragrafov bez toho, aby správne uviedla zdroj. „Je to úbohé osočovanie, ani sa k tomu nemienim vyjadrovať,“ povedala.


Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde študovala, neskôr vydala stanovisko, že nejde o plagiát, ale technickú chybu.


Do Trnavy sa z diaľnice vchádzalo cez obchádzku. Viedla cez Mikovíniho, Bulharskú a Tamaškovičovu ulicu.

reklama

 

Dôvodom bolo uzavretie Nitrianskej cesty, ktorú Slovenská správa ciest menila na štvorprúdovú. Vymieňalo sa celé teleso vozovky až po podložie.


Volebný súboj o predsedu Trnavského samosprávneho kraja vyhral už v prvom kole nezávislý Tibor Mikuš a obhájil svoju funkciu.

 

Získal takmer 53 percent hlasov. Druhý bol Gábor Gál, tretí Gabriel Pavelek a štvrtý skončil Miroslav Jureňa.

 

„Som strašne rád, že sa niekomu nepodarilo spraviť z úradu maštal,“ reagoval Mikuš na súpera Jureňu, ktorý sa preslávil emotívnou tlačovou besedou spred mašťale.


Na trnavských sídliskách sa hromadili staré autovraky. V roku 2008 ich mestská polícia zaznamenala 87, v prvej polovici roku 2009 ich bolo 61.

 

Mnohé z nich fungovali ako reklamné pútače, ktoré ich majitelia nafarbili na krikľavo a využili na propagáciu svojej firmy či živnosti. „Majú evidenčné čísla, z nášho pohľadu nemôžeme nič podniknúť,“ mienil Ivan Ranuša z mestskej polície.


Spartakovci sa chystali na duel proti Košiciam a odvetný pohárový zápas proti Petržalke (prvý sa skončil 3:2 pre Bratislavčanov).

 

Do A-tímu slovenskej reprezentácie sa dostal Kamil Kopúnek, v zápase proti USA (1:0) ani proti Čile (1:2) však nehral. Do výberu do 21 rokov sa povolal tréner Boris Kitka Romana Procházku.


V ženskom basketbalovom klube Slávia Trnava hrali v roku 2009 dvojčatá - sestry Silvia a Natália Horváthové. Športová redakcia sa v článku venovala aj tejto kuriozite.


V Zelenči sa uskutočnilo štvrté kolo Slovenského pohára v cyklokrose. Ľuboš Malovec z Olympiku Trnava prišiel do cieľa sekundu za víťazom Ondrejom Glajzom. Horšie skončil jeho vrstovník Martin Dubeň zo Žiliny, ktorému po páde diagnostikovali zlomeninu ramennej kosti.


Hrnčiarovskí futbalisti prišli o svoje osobné veci, keď im cez prvý polčas v zápase proti Leopoldovu neznámy páchateľ vykradol šatňu. Škoda bola v celkovej hodnote 246 eur a pocítilo ju šesť hráčov.

 

jam

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama