Trnavské plavecké nádeje priniesli zo slovenských šampionátov cenné umiestnenia

ŠPORT - Plávanie | 13.12.2014, 15.30, prispievatelia

Žiaci urobili výkonmi radosť trénerkám Ingrid Remišovej a Tatiane Bergmannovej.

Trnavská výprava v Spišskej Novej Vsi. Foto: archív PK STU Trnava

V závere novembra sa najmladší plavci plaveckého klubu STU Trnava zúčastnili na Memoriáli J. Baláža v Prešove, kde štartovalo 36 klubov a 246 plavcov zo Slovenska.

Tieto preteky sú zároveň neoficiálnymi majstrovstvami Slovenska 9 – 10 ročných žiakov. Najmladšie trnavské nádeje, zverenci tréneriek Ingrid Remišovej a Tatiany Bergmannovej, sa v silnej konkurencii nestratili.

Všetci sa výrazne zlepšili a pridali aj medailové umiestnenia. Najlepšie obstál Michal Uhlík, ktorý získal v kategórii desaťročných žiakov dve bronzové medaily v disciplínach 200 metrov voľný spôsob a 200 metrov polohové preteky.

Michal Uhlík (vpravo) na stupni víťazov.

Janko Žembera získal bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov polohové preteky v kategórii deväťročných žiakov.

Bronislava Janáčová získala striebornú medailu v disciplíne 200 metrov prsia v kategórii desaťročných žiačok. Žiaci pridali bronzovú medailu v disciplíne 4x 50 metrov voľný spôsob.

Osobné rekordy zaplávali Natália Janáčová, Lucia Tanušková, Veronika Čačaná, David Delinčák a Patrik Böhman.

„Zaslúžia si za to pochvalu, veríme, že tieto výsledky ich budú motivovať do ďalšej práce a budeme o nich v budúcnosti ešte veľa počuť,“ uviedla Tatiana Bergmannová, prezidentka plaveckého klubu STU Trnava.

V Spišskej Novej Vsi reprezentovali trnavský klub dôstojne.

Dobré výkony v Rimavskej Sobote
V dňoch 5. – 7. decembra štartovali plavci plaveckého klubu STU Trnava na Zimných majstrovstvách Slovenska 11 – 12 ročných žiakov v Rimavskej Sobote.

Zverenci trénerky Tatiany Bergmannovej v silnej konkurencii 35 plaveckých klubov a 171 pretekárov potešili svojimi výbornými výsledkami. So ziskom dvanástich medailových umiestnení sa zaradili na štvrté miesto v hodnotení klubov.

Bazén v Rimavskej Sobote.

Najlepšie výsledky dosiahol Matej Daniš so ziskom dvoch zlatých medailí v disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov znak, jednu striebornú medailu v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a jednu bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov, čo bol piaty najhodnotnejší výkon 11 ročných žiakov.

František Jablčník získal jednu zlatú medailu v disciplíne 200 metrov znak a štyri bronzové medaily v disciplínach 100, 200 a 400 metrov voľný spôsob a 200 metrov polohové preteky a zároveň zaplával štvrtý najhodnotnejší výkon 11 ročných žiakov.

Nina Vadovičová získala jednu striebornú medailu v disciplíne 200 metrov prsia a jednu bronzovú medailu v disciplíne 400 metrov polohové preteky.

Anna Otília Žemberová (ŠG) si vyplávala jednu bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov voľný spôsob a zároveň zaplávala šiesty najhodnotnejší výkon jedenásťročných žiačok.

„Treba vyzdvihnúť aj ďalších pretekárov, ktorí sa zaradili so svojimi výkonmi do prvej desiatky plavcov ako sú Barbora Lengyelová, Paulína Malovcová (obe ŠG) či Patrik Kudla,“ dodal Bergmannová.