Haladu v Brestovanoch na staré kolená prerobili
ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.4.2011, 00.00, Ján Král
BRESTOVANY – Najbližšie dva zápasy môžu rozhodnúť o osude futbalu v Brestovanoch. Tím sa stretne s Dvorníkmi a Hrnčiarovcami, ktoré zhodne bojujú o existenciu v súťaži.

Marcel Halada patrí k oporám tímu Brestovian. Foto: Michal Hlavatovič
Brestovany majú síce pred danými klubmi sedembodový náskok, dve prehry by však mohli znamenať katastrofu. V klube si to ale nepripúšťajú. „Problémy so záchranou má asi osem mužstiev, namočený je podľa mňa ešte aj Cífer. Každý zápas sa hrá pod tlakom, verím ale, že to uhráme. Kvalitu máme a aj duel v Drahovciach ukazuje, že sa zlepšujeme od zápasu k zápasu. Výsledok sme síce nespravili dobrý, ale herne sme určite prvých šesťdesiat minút neklamali. Nepremenili sme štyri - päť gólových šancí, a to nás stálo body. Zápas sme si prehrali v prvom polčase,“ vrátil sa k prehre 0:2 v Drahovciach hráč Brestovian Marcel Halada.
V nedeľnom meraní síl s Dvorníkmi chcú Brestovany nadviazať na víťazstvo z jesene, keď na pôde súpera vyhrali 2:1. „Spoliehame sa trochu aj na to, že naše ihrisko nie je v ideálnom stave. Dvorníky majú krásne ihrisko, takže možno budú mať u nás problém s terénom. Aj my sme technické mužstvo, potrebujeme ihrisko na úrovni, ale dá sa to. Ak zlomíme Dvorníky a uhráme niečo v Hrnčiarovciach, bude to už, pevne verím, dobré. Na záchranu podľa mňa potrebujeme ešte deväť bodov,“ zamyslel sa Halada.
V minulej sezóne hrával na poste stopéra, odkiaľ ho vytlačil na kraj ihriska Pavol Péchy. Halada to však tak vôbec nevníma. „Celý život som hrával záložníka. Na stopéra ma prerobili až na staré kolená v Brestovanoch. Neprekáža mi vôbec, že teraz šéfuje obrane Pavol, ja som rodený záložník.“ Spolu s Péchym hrávali i v Zelenči, v sobotu proti sebe nastúpili v okresnej futsalovej lige. Péchyho Olympik potvrdil víťazstvom nad Haladovým Hearts zisk majstrovskej trofeje. „Zagratuloval som mu, vidno, že hrajú spolu už roky. Futbal na veľkom ihrisku je síce niečo iné, ale stále mu to ide, v Drahovciach podal dobrý výkon,“ dodal na záver Halada.