Trnavskí plavci predviedli v decembri na top pretekoch sezóny medailovú žatvu

ŠPORT - Plávanie | 6.1.2015, 17.00, prispievatelia

Plavci STU Trnava sa rozlúčili s rokom na najdôležitejších pretekov sezóny - Zimných majstrovstvách Slovenska v plávaní a Zimných majstrovstvách Slovenska juniorov a seniorov v Dolnom Kubíne.

Trnavskí plavci predviedli v decembri na top pretekoch sezóny medailovú žatvu

Najúspešnejší trnavskí žiaci v Spišskej Novej Vsi.

V dňoch 12. – 14. decembra reprezentovali Trnavu starší žiaci (13 – 14 roční) na domácom šampionáte v Spišskej Novej Vsi.

V kategórii žiačok bola najúspešnejšia Barbora Tomanová (Športové gymnázium), ktorá si vyplávala šesť zlatých medailí v disciplínach 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob, 100 a 200 metrov znak a 100 metrov motýlik.

Barbora výbornými výkonmi v piatich disciplínach (!) prekonala žiacke slovenské rekordy a zaplávala aj najhodnotnejší výkon celých pretekov.

V kategórii žiakov obsadil Tomáš Niedl (ŠG) po výborných výkonoch dvakrát tretie miesto v disciplínach 100 a 200 metrov prsia.

Katarína Jedličková (ŠG) si vybojovala bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov prsia.

Do konečného počtu 12 medailí prispeli aj štafety žiačok v zložení: Alexandra Rakayová, Natália Macková, Katarína Jedličková a Barbora Tomanová, keď získali dve strieborné medaily. Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ďalší plavci STU Trnava: Alexandra Rakayová, Adam Hlavatý, Šimon Páleník, Rudolf Parízek a Filip Antonín (všetci ŠG).

Uprostred víťazna Barbora Tomanová.

V Dolnom Kubíne odplávali Trnavčania skvelé výkony

Posledný predvianočný víkend patril Zimným majstrovstvám SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne, kde 229 pretekárov zo 43 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu v 25 metrovom bazéne v Dolnom Kubíne.

V silnej konkurencii štartovalo aj 14 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Najúspešnejšou pretekárkou z trnavského klubu STU sa jednoznačne stala juniorka Barbara Bartovičová, ktorá v disciplíne 400 metrov polohové preteky vyplávala titul seniorskej a aj juniorskej majsterky SR, v disciplíne 200 metrov polohové preteky obsadila ako seniorka tretie miesto a ako juniorka sa stala vicemajsterkou SR.

Uprostred Barbara Bartovičová.

V disciplíne 100 metrov polohové preteky získala totožné umiestnenie a v disciplíne 100 metrov znak obsadila medzi seniorkami štvrté miesto a medzi juniorkami bola na bronzovej priečke.

V disciplíne 200 m znak sa stala v seniorskej kategórii vicemajsterkou SR a v juniorskej kategórii sa stala majsterkou SR.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Tomáš Púchly (ŠG) pre zdravotné problémy štartoval iba v disciplíne 50 metrov voľný spôsob, nesklamal však a stal sa seniorským i juniorským majstrom SR.

Uprostred Tomáš Púchly.

Po veľkých zlepšeniach osobných rekordov sa na stupeň víťazov prebojoval Adam Halas, ktorý sa v disciplíne 100 metrov polohové preteky stal majstrom SR v juniorskej kategórii a v kategórii seniorov skončil v tejto disciplíne na výbornom treťom mieste.

Mladšia juniorka Barbora Tomanová si v disciplíne 50 metrov znak vybojovala napriek zdravotným problémom juniorský titul majsterky SR a medzi seniorkami jej patrilo celkové druhé miesto.

V disciplíne 100 m znak obsadila medzi juniorkami druhú priečku a medzi seniorkami skončila na výbornej tretej pozícii. Na medailové stupne sa prebojovala aj seniorka Barbora Križanová, ktorá v disciplíne 800 metrov voľný spôsob obsadila tretie miesto.

Uprostred Adam Halas.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Barbara Bartovičová, Dominika Glozmeková, Adam Halas, Adam Hlavatý, Katarína Jedličková, Sára Kozániová, Barbora Križanová, Ondrej Machovič, Lucia Machovičová, Natália Macková, Janka Mrázová, Tomáš Niedl, Tomáš Púchly a Barbora Tomanová.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava a Rastislava Hlavatých osemnásť medailí: sedem zlatých, päť strieborných a šesť bronzových.