Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Vo futbale má byť prvoradý divák, je to však skutočne tak?

BLOG - Dušan Radolský | 28.1.2015, 10.12, prispievatelia

Únia ligových klubov nedávno informovala, že odsúhlasili novú verziu termínovej listiny pre jesennú časť nasledujúceho súťažného ročníka. Prešiel návrh so začiatkom ligy 18. júla, teda o týždeň neskôr, ako bývalo zvykom doteraz. Zároveň sa má futbalová jeseň skončiť až v piaty decembrový deň, teda nie na prelome novembra a decembra ako doposiaľ.

BLOG: Vo futbale má byť prvoradý divák, je to však skutočne tak?

Niečo iné je, čo chceme, niečo iné, čo dovoľuje realita. Väčšine slovenských štadiónov chýbajú vyhrievané trávniky, nie sú uspôsobené, aby sa hrala liga na nich aj v zimnom období. Ilustračné foto: shutterstock.com

Nový Hlohovec
reklama


Základom futbalu má byť snaha dostať diváka na štadión. Natíska sa otázka, pomôže avizovaná zmena termínovej listiny tomuto zámeru?


Podmienky pre futbal sú u nás v lete lepšie a hlavne, štadióny sú v takom stave, akom sú. Nemáme ich uspôsobené, aby sa na nich hralo v zimných mesiacoch.


V Poľsku síce liga pokračuje ešte aj v prvý decembrový víkend, lenže všetky futbalové stánky tam majú vyhrievané ihriská. Aj za zlého počasia dokážu plochu pripraviť tak, aby sa zápas bez problémov uskutočnil.

reklama


Ideálne by bolo, aby sme hrali aj u nás maximálne s mesačnou zimnou prestávkou, tak ako je to vo vyspelých európskych krajinách. Musíme však vychádzať zo slovenských reálií.


Položme si otázku: „Prídu ľudia do nečasu, ak nejavia želaný záujem o ligu ani v lete?“


Áno, je tu argument, že kluby hrajú európske súťaže a únia sa chce vyhnúť prekladaniu stretnutí. Výnimky však nedávajú ani v zahraničí, tak to nerobme ani my! Hrajme tempom streda - sobota alebo štvrtok – nedeľa.


V tejto sezóne sa odkladali stretnutia, až sme sa dostali do situácie, že nie je seriózne dohraný pohár ani jesenná časť ligy a to už je podľa mňa neregulérne.


Nechcem útočiť proti Myjave, ale je to v poriadku, ak niekto hrá šesť zápasov v rade vonku a neskôr šesť doma?


Prerábali trávnik, áno. No, pre riešenie znova netreba chodiť ďaleko. V Poľsku to funguje tak, že pokiaľ váš štadión nespĺňa podmienky, musíte si prenajať taký, ktorý licenciu má.


Únia ligových klubov to nemá jednoduché, ťažko vyjsť všetkým v ústrety, vždy bude niekto nespokojný. Zastávam však názor, že pri rozhodovaní o slovenskom futbale by mal byť na zreteli vždy v prvom rade divák.

 

DUŠAN RADOLSKÝ

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Autor je futbalovým trénerom, pôsobil vo viacerých slovenských kluboch, najvýznamnejšími štáciami boli 1.FC Košice, Slovan Bratislava, MŠK Žilina a Spartak Trnava.

 

Viedol úspešnú slovenskú dvadsaťjednotku, ktorá skončila na majstrovstvách Európy na štvrtom mieste a kvalifikovala sa na olympijské hry v Sydney.


Trénoval aj v Dubaji, výraznú stopu zanechal v tímoch z Českej republiky (Olomouc, Hradec Králové, Slovácko) a v meno si urobil aj v Poľsku, kde viedol Dyskoboliu Grodzisk, Ruch Chorzów, Poloniu Varšava či LKS Nieciecza.


Rodený Trnavčan oslávil 13. novembra 64 rokov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama