Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Štvrtok 1. 10., meniny má Arnold, zajtra Levoslav.Význam mien.

Snehulienka z Portugalska učí v Trnave angličtinu siedmich trpaslíkov

Vydané 9.2.2015 o 12.14, prispievatelia

Reachel je exotická učiteľka angličtiny z Portugalska. Je zaujímavé sledovať, ako dobre si pamätá slovenské mená a ako pekne ich vyslovuje. S prehľadom zvláda siedmich čerstvých školákov, ktorí majú energie plné zásobníky.

Snehulienka z Portugalska učí v Trnave angličtinu siedmich trpaslíkov

Your Choice sa zúčastnila na festivale FestHry v Mestskej športovej hale v Trnave, kde Rachel učila detičky angličtinu metodikou WattsEnglish. Foto: archív Your Choice

 

V jazykovej škole Your Choice učí Rachel deti inovatívnou metódou Wattsenglisch. Snaží sa, aby si od útleho veku zvykli zareagovať na cudzinca a prepínať medzi jazykmi. Aj keď je Portugalčanka, hovorí perfektnou americkou angličtinou.

 

Rachel je sympaťáčka, k deťom má pozitívny vzťah.


Učia sa prirodzene
Vyzerajú ako Snehulienka a sedem trpaslíkov. Chlapci v kruhu okolo svojej angličtinárky jazdia na imaginárnych autách, potom na motorkách a prestúpia na lietadlo.

 

Zahrajú sa hru, niečo ako naše hlava, ramená, kolená, palce, ibaže popri tom, ako sa dotýkajú častí svojho tela, spievajú si ich v angličtine. V tom zaujatí si možno ani neuvedomujú, že sa práve učia nové slovíčka.

Ako hovorí majiteľka jazykovej školy Your Choice Silvia Holéczyová, práve o to ide.

 

„Deti sa učia angličtinu cez pozitívny zážitok prostredníctvom zábavy, hier, aktivít a celej osobnosti lektora. Cieľom je, aby na konci vedeli prirodzene reagovať na cudzí jazyk. Je totiž dokázané, že najlepšie výsledky dosahujú práve v kontakte s anglickým lektorom,“ objasňuje Silvia Holéczyová.


Keď je práca zábavou.

 

Nehanbia sa a chytajú prízvuk
Rachel do hodiny vkladá doslova všetko. Hodinu zvláda s pokojom, aj keď jej požiadavky chlapci občas akože nepočujú. Najväčšia zábava je pri vtipnom videu, v ktorom sa vrana Magie snaží dobehnúť na bicykli Stevea, ktorý jazdí v autobuse.

 

Mimochodom, práve tento mladý muž z videa je otcom inovatívnej metódy Wattsenglish, s ktorou zožal úspech v Českej republike, kde dnes podľa nej učia angličtinu v základných školách.

 

Všetko, čo deti na hodine robia, má svoju náväznosť a zmysel. Časti tela z tanečnej rozcvičky kreslia v záver na papier a smejú sa na svojich vtipných výtvoroch.

 

„Výsledkom takéhoto vzdelávania je, že deti používajú angličtinu bez zábran a veľmi rýchlo sa na nich lepia frázy a prízvuk. Jazyk si jednoducho osvojujú podobne ako materinskú reč,“ dodáva Silvia Holéczyová.

 

Your Choice vyučuje deti od 3 do 12 rokov metódou Wattsenglish ako jediná jazyková škola v Trnavskom okrese.


Aktuálne pre deti otvára nové kurzy Wattsenglish. Viac informácií dostanete na www.yourchoice.sk, osobne na Agátovej 8 (žltý dom), mailom na trnava@wattsenglish.com alebo telefonicky na čísle 0905 991 807.

 

reklamný článok

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Kraj ocenil ľudí, ktorí sa postavili zoči - voči ochoreniu COVID-19

Kraj ocenil ľudí, ktorí sa postavili zoči - voči ochoreniu COVID-19

Medzi ocenenými je epidemiologička Dagmar Kollárova, františkán Filip Čierny aj spoločnosť, ktorá prevádzkovala zubnú... celý článok

Mestský úrad v Trnave zatvorili, jeden zo zamestnancov má COVID-19

Mestský úrad v Trnave zatvorili, jeden zo zamestnancov má COVID-19

Pre pozitívny test zamestnanca sa neuskutoční ani na dnes naplánované stretnutie primátora Trnavy Petra Bročku... celý článok

Útočník Piešťan Braniša si opäť zahral proti ligistovi, Nebyla verí v ďalšie šance

Útočník Piešťan Braniša si opäť zahral proti ligistovi, Nebyla verí v ďalšie šance

Pre Piešťany bola streda veľkým futbalovým dňom. Na zápas s lídrom Fortuna ligy Dunajskou Stredou mohli napokon pre... celý článok


reklama

Mlyn Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Dunajská Streda si poradila s Piešťanmi, jeden z gólov dal aj Trnavčan Nebyla

Dunajská Streda si poradila s Piešťanmi, jeden z gólov dal aj Trnavčan Nebyla

Futbalové predpoklady sa potvrdili, Piešťany napriek snaživému výkonu nemali na aktuálne prvé mužstvo najvyššej... pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda elektricka

reklama