Trnavské rybníky
reklama

Snehulienka z Portugalska učí v Trnave angličtinu siedmich trpaslíkov

RELAX - Angličtina na minútku | 9.2.2015, 12.14, prispievatelia

Reachel je exotická učiteľka angličtiny z Portugalska. Je zaujímavé sledovať, ako dobre si pamätá slovenské mená a ako pekne ich vyslovuje. S prehľadom zvláda siedmich čerstvých školákov, ktorí majú energie plné zásobníky.

Snehulienka z Portugalska učí v Trnave angličtinu siedmich trpaslíkov

Your Choice sa zúčastnila na festivale FestHry v Mestskej športovej hale v Trnave, kde Rachel učila detičky angličtinu metodikou WattsEnglish. Foto: archív Your Choice

 

V jazykovej škole Your Choice učí Rachel deti inovatívnou metódou Wattsenglisch. Snaží sa, aby si od útleho veku zvykli zareagovať na cudzinca a prepínať medzi jazykmi. Aj keď je Portugalčanka, hovorí perfektnou americkou angličtinou.

 

Rachel je sympaťáčka, k deťom má pozitívny vzťah.


Učia sa prirodzene
Vyzerajú ako Snehulienka a sedem trpaslíkov. Chlapci v kruhu okolo svojej angličtinárky jazdia na imaginárnych autách, potom na motorkách a prestúpia na lietadlo.

 

Zahrajú sa hru, niečo ako naše hlava, ramená, kolená, palce, ibaže popri tom, ako sa dotýkajú častí svojho tela, spievajú si ich v angličtine. V tom zaujatí si možno ani neuvedomujú, že sa práve učia nové slovíčka.

Ako hovorí majiteľka jazykovej školy Your Choice Silvia Holéczyová, práve o to ide.

 

„Deti sa učia angličtinu cez pozitívny zážitok prostredníctvom zábavy, hier, aktivít a celej osobnosti lektora. Cieľom je, aby na konci vedeli prirodzene reagovať na cudzí jazyk. Je totiž dokázané, že najlepšie výsledky dosahujú práve v kontakte s anglickým lektorom,“ objasňuje Silvia Holéczyová.


Keď je práca zábavou.

 

Nehanbia sa a chytajú prízvuk
Rachel do hodiny vkladá doslova všetko. Hodinu zvláda s pokojom, aj keď jej požiadavky chlapci občas akože nepočujú. Najväčšia zábava je pri vtipnom videu, v ktorom sa vrana Magie snaží dobehnúť na bicykli Stevea, ktorý jazdí v autobuse.

 

Mimochodom, práve tento mladý muž z videa je otcom inovatívnej metódy Wattsenglish, s ktorou zožal úspech v Českej republike, kde dnes podľa nej učia angličtinu v základných školách.

 

Všetko, čo deti na hodine robia, má svoju náväznosť a zmysel. Časti tela z tanečnej rozcvičky kreslia v záver na papier a smejú sa na svojich vtipných výtvoroch.

 

„Výsledkom takéhoto vzdelávania je, že deti používajú angličtinu bez zábran a veľmi rýchlo sa na nich lepia frázy a prízvuk. Jazyk si jednoducho osvojujú podobne ako materinskú reč,“ dodáva Silvia Holéczyová.

 

Your Choice vyučuje deti od 3 do 12 rokov metódou Wattsenglish ako jediná jazyková škola v Trnavskom okrese.


Aktuálne pre deti otvára nové kurzy Wattsenglish. Viac informácií dostanete na www.yourchoice.sk, osobne na Agátovej 8 (žltý dom), mailom na trnava@wattsenglish.com alebo telefonicky na čísle 0905 991 807.

 

reklamný článok

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama