Trnavské rybníky
reklama

Vo futbalových ligách pribúdajú zlomeniny

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.4.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Zranenia v najnižších súťažiach pribúdajú ako na bežiacom páse. Chlapi, pre ktorých má byť futbal na tejto úrovni zábavou a oddychom, odchádzajú z ihrísk za asistencie lekárov. Odvážajú ich do nemocníc a nie raz sa musia podrobiť operáciám.

Vo futbalových ligách pribúdajú zlomeniny

Aj futbal bolí, aj pri futbale dochádza k zraneniam. Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

reklama

V Chtelnici už bijú na poplach a dožadujú sa prísnejších verdiktov zo strany rozhodcov. Vyčítajú im, že zápasy púšťajú často až za hranicu únosnosti. V Chtelnici v prípade nutnosti zasahuje pri prvotnom ošetrení Denisa Suchánová. „Ja nie som vyškolená zdravotníčka. Mám len kurz prvej pomoci. Môj syn hráva futbal, a tak trávim na ihrisku dosť času. Na jar som pomáhala ošetrovať až štyroch našich hráčov, ktorí mali skutočne nepríjemné zranenia.“ Najskôr sa zranil Matúš Galba, ktorý po súboji zostal ležať na tráve s vyrazeným dychom a z priestorov štadióna ho musela odviezť záchranka. Niekoľko dní bol dokonca práceneschopný. S podobným problémom zápasil aj Ľuboš Cibrín. V prípade Tomáša Hlúcha už došlo k zlomenine prsta na ruke a Branislav Bolla si poležal v nemocnici s otrasom mozgu. „Na zápasoch padajú neskutočné vulgarizmy. Ale na tie sme si už aj zvykli. Ale týchto zranení je skutočne veľa. Sú to všetko mladí chlapci, živitelia rodín. Idú si v nedeľu zahrať futbal a nakoniec skončia v nemocnici.“
Podobný prípad sa nedávno stal aj v zápase Žlkovce – Šterusy v súťaži III. triedy B, o ktorom sme už v Trnavskom hlase písali. Hosťujúci Jaroslav Hamšík po súboji v závere prvého polčasu odišiel do nemocnice, kde mu zistili zlomeninu v podkolení a následne sa podrobil operácií. Takéto prípady sa dejú pomaly už v každom kole. Určiť vinníka je ťažké. Je to slabšia kondícia hráčov, ktorí nemajú čas na pravidelné tréningy? Zákernosť súpera? Nezvládnutie zápasu zo strany rozhodcu? „Zranenia patria k športu. Ale je pravda, že tých vážnejších nám pribudlo. Rozhodcovia sa pravidelne zúčastňujú na školeniach, ale zatiaľ sme neuvažovali nad takým, v ktorom by sme rozoberali zranenia,“ povedal predseda komisie rozhodcov a delegátov ObFZ Trnava František Haršány. „Jediné, čo môžem zatiaľ rozhodcom odporučiť, je, aby hroziace nebezpečenstvo riešili kúskovaním hry a trestaním. Dôvodov, prečo pribúda zranení, je niekoľko. V danej chvíli to môže byť zlyhanie rozhodcu, ale môže to byť aj zlyhanie hráčov. Každý zápas je iný, každý je špecifický. Verím, že vážnejších zranení bude už len ubúdať. Som za spoločnú iniciatívu, ktorá by nabádala k väčšej ohľaduplnosti,“ dodal Haršány.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda Tanex
reklama
Canis safety
reklama