Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: K titulu má najbližšie Žilina, Slovan jeseň nezopakuje, Trnava môže zamiešať karty

BLOG - Dušan Radolský | 25.2.2015, 18.50, prispievatelia

Už tento piatok štartuje zápasom Slovan – Žilina odvetná časť futbalovej Fortuna ligy. Čo nás čaká v nasledujúcich mesiacoch?

NÁZORY: K titulu má najbližšie Žilina, Slovan jeseň nezopakuje, Trnava môže zamiešať karty

Ilustračné foto: jkr

Nový Hlohovec
reklama

 

Jar býva vždy ťažšia než jeseň. Hrá sa nielen o titul, ale aj o záchranu. Viaceré mužstvá bojujú, kým sa dá a prichádza k nečakaným výsledkom.

 

Predpokladám, že sa nezopakuje jeseň v podaní Slovanu. Belasí sa príchodom nielen Chovanca, ale aj Tittela, skonsolidovali. Mám pocit, že klub ešte nepovedal posledné slovo.

 

Sám som zvedavý, ako zvládnu jar mladí Žilinčania. Budú tam zápasy o absolútnu existenciu niektorých ligových klubov, hoci si myslím si, že Banská Bystrica sa nedá dokopy a nevydriape sa z dna tabuľky.

reklama

 

O záchranu budú hrať evidentne aj Zlaté Moravce. Nezvyknem tipovať, ale myslím si, že ak si Žilina udrží jesennú formu, ligový titul uhrá.

 

Jar veľkú futbalovú kvalitu asi neponúkne, ale z pohľadu napätia môže byť liga zaujímavá. Tlak bude na miestenky pre pohárovú Európu, uvidíme, ako to ašpiranti na čelné pozície zvládnu. Mnohé mužstvá môžu postrácať body s mančaftmi, ktorým hrozí zostup, pretože tie musia hrať o život.

 

Trenčín stále púšťa najlepších hráčov a snaží sa zabudovať nových. Druhé - tretie miesto si ale pod Matúšovým hradom udržia.

 

Trnava by mohla svojím spôsobom zamiešať karty na čele tabuľky. Ak to zoberieme žartom, tak niektorí hráči súpera sa asi budú po príchode na Štadión Antona Malatinského ešte dlho obzerať ako sa okolo nich prerábajú tribúny...

 

Každopádne, Spartak má mnoho skúsených hráčov, mohlo by sa im podariť uhrať solídne umiestnenie.

 

Myjava si zahrá svoj stred tabuľky. Senica sa zbavila Pirošku, ktorý futbalovo tmelil tím, do Sparty odišiel mladý talent Chvátal. Do prvej štvorky sa zrejme budú ale tiež chcieť natlačiť.

 

Uvidíme, čo spraví Ružomberok, ktorý sa výrazne posilnil vzhľadom na úroveň našej ligy. Maslo, Zošák, Sapara, Masaryk sú hráčmi nesúcimi na Liptov kvalitu.

 

Trénerská výmena v Podbrezovej sa mi nepozdáva, mužstvo v tejto fáze potrebovalo skôr skúsenosť, miesto toho dostáva príležitosť mladý ambiciózny kouč Mores, ktorému ale chýba licencia.

 

Železiari to budú mať ťažké dostať sa z útlmu, obzvlášť, keď pre výstavbu na štadióne jar absolvujú v Brezne.

 

V Dunajskej Strede podobne ako v Podbrezovej pristúpili počas rozbehnutej prípravy k výmene trénera. Nové sily prišli do funkcionárskeho štábu, veľa vecí sa bude odvíjať od toho, ako nastavia v klube pravidlá. Aj s pomocou výborných divákov ale DAC podľa mňa uhrá pokojný stred tabuľky.

 

V Košiciach sa hovorí o chýbajúcich peniazoch, bez ktorých to v profesionálnom futbale nejde. Banská Bystrica je však, zdá sa, v oveľa horšom stave a tak si MFK príslušnosť v najvyššej súťaží udrží.

 

Zaujímavo sa javí dianie v slovenskom pohári. Ak Slovan zistí, že na titul to tento rok nebude, bude sa tlačiť určite aspoň na zisk tejto trofeje.

 

DUŠAN RADOLSKÝ

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Autor je futbalovým trénerom, pôsobil vo viacerých slovenských kluboch, najvýznamnejšími štáciami boli 1.FC Košice, Slovan Bratislava, MŠK Žilina a Spartak Trnava.

 

Viedol úspešnú slovenskú dvadsaťjednotku, ktorá skončila na majstrovstvách Európy na štvrtom mieste a kvalifikovala sa na olympijské hry v Sydney.

 

Figuroval ako asistent pri poslednom federálnom výbere Československa.


Trénoval aj v Dubaji, výraznú stopu zanechal v tímoch z Českej republiky (Cheb, Olomouc, Hradec Králové, Slovácko) a v meno si urobil aj v Poľsku, kde viedol Dyskoboliu Grodzisk, Ruch Chorzów, Poloniu Varšava či LKS Nieciecza.


Rodený Trnavčan oslávil 13. novembra 64 rokov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama