Trnavské rybníky
reklama

Rozzúrení muži zaútočili na policajtov!

AKTUALITY - Piešťany | 26.4.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

PIEŠŤANY - Vyhrážajú sa im zabitím! So strachom o život volali už niekoľkokrát ľudia z Čachtickej ulice políciu na neprispôsobivých susedov. Tí sa im vyhrážajú smrťou.

Rozzúrení muži zaútočili na policajtov!

Ľudia z Čachtickej sa obávajú druhej Devínskej. foto: th

Cukrovar
reklama


Naposledy tu polícia zasahovala v sobotu, kedy pred panelákom vystrájal opitý Róm. Bejzbalovou pálkou rozmlátil svoje vlastné auto, potom zas trieskal do balkóna jednej z rodín. Konflikty sú tu na dennom poriadku. Nedávno ďalšej obyvateľke v noci niekto surovo búchal na dvere. Keď ich otvorila, mala v nich zapichnutý nôž.
Situácia v paneláku sa vyostrila aj pred týždňom. Pred vchodom sa zabávali Rómovia. Popíjali alkohol a vykrikovali na celé okolie. Neskôr sa presunuli do spoločných priestorov paneláku, kde v zábave pokračovali. Susedia ich upozornili na to, že sú príliš hluční. Jednej žene vtedy vynadali a začali sa jej vyhrážať zabitím. Vystrašená zavolala mestských policajtov. „Lenže situácia sa neupokojila, skôr nabrala spád. Mestskí vzali toho najagresívnejšieho Róma von, ale tam už boli pripravení jeho kamaráti. Napadli aj policajtov,“ hovorí obyvateľka, ktorá chce pre svoju bezpečnosť ostať v anonymite. Vtedy sa dostavila aj štátna polícia.

Vyhrážali sa aj pred políciou
Ľudia tvrdia, že Rómovia neprestali ani vtedy vulgárne nadávať, obviňovali ich z rasizmu a vyhrážali sa smrťou. „Policajti nám povedali, že z vyhrážania si nemáme nič robiť. Oni to tak vraj nemyslia,“ ironicky konštatuje obyvateľka.
Celú vec teraz rieši polícia. Mestskí policajti sprísnili v tejto lokalite hliadky. „O problémoch na Čachtickej vieme. V tomto roku sme tam zasahovali na podnet obyvateľov štyrikrát,“ hovorí náčelník mestskej polície Marcel Mihalik. Prípadom sa zaoberajú aj štátni policajti. Zatiaľ nikoho neobvinili, vec stále preverujú. „Vyšetrujeme to ako priestupok proti verejnému spolunažívaniu,“ hovorí hovorkyňa Krajskej polície v Trnave Martina Kredatusová.

Vysťahovať ich nemôžu
Na čachtickej sú sociálne bytovky, v ktorých žijú aj
neprispôsobiví obyvatelia. „Mesto ich však vysťahovať nemôže, pretože spĺňajú všetky požiadavky pre získanie nájmu, riadne si platia aj všetky poplatky,“ hovorí Tatiana Kubová z referátu sociálnych vecí piešťanského mestského úradu. V súčasnosti chodí situáciu na Čachtickú kontrolovať každý deň.
Mnoho ľudí sa pre narastajúce problémy s neprispôsobivými obyvateľmi už z týchto bytov radšej odsťahovalo.
Mesto v súčasnosti zvažuje, že sprísni podmienky pre získanie sociálneho bytu. Potom by v takýchto prípadoch mohli problémových obyvateľov vysťahovať.
 

Munipolis Trnava
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama