Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Ocenenie pre Jozefa Adamca je v najlepších rukách

BLOG - Futbalová téma | 2.3.2015, 12.09, Ján Král

Jozef Adamec bol vždy nositeľom emócií. Rozdával ich na ihrisku i mimo neho. Najprv ako fenomenálny hráč, neskôr ako tréner, teraz z pozície futbalovej legendy.

NÁZORY: Ocenenie pre Jozefa Adamca je v najlepších rukách

Jozef Adamec počas slávnostného aktu. Foto: Ján Král

Fragile v Dome Kultúry
reklama


A tak ako v diskusii platí, že na každý argument existuje protiargument, tak fanúšikovia Adamca za jeho prejav buď milovali, alebo ho vnímali kontroverzne. Rešpekt však žal vždy a na všetkých frontoch.


Jeho futbalové schopnosti sú nezabudnuteľné, nielen svojimi gólmi sa výraznou mierou postaral o to, že v srdciach trnavských futbalových fanúšikov je zasiata neskonalá láska ku klubu.


Pretože i vďaka jeho famóznej ľavačke sa z generácie na generáciu posúva odkaz o družine trénera Antona Malatinského, chýr o svetovej futbalovej kvalite mien ako Adamec, Dobiaš či Kuna, ktorí so spoluhráčmi posunuli dovtedy malé mesto do nadnárodného vnímania.

reklama


V nedeľu popoludní v sále Marianum udelili predstavitelia radnice Jozefovi Adamcovi čestné občianstvo mesta Trnava.


Potom čo pridal svoj podpis do pamätnej knihy ocenených osobností, potlesk v sále sa začal stupňovať. A neprestával a neprestával... Keď začali prítomní vstávať a pokračovali v aplauze postojačky, Jozef Adamec sa neubránil slzám dojatia.


Bol to silný moment sťahujúci hrdlo. V tom okamihu sa miesili pokora, úcta,  vďačnosť a pocit, že Trnava môže byť na svoju futbalovú ikonu oprávnene hrdá.


Na trnavskom magistráte sa rozhodli správne, uctili si skutočnú persónu, niet o tom najmenších pochýb.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama