Trnavské rybníky
reklama

Festival Trnavská 13 bude o týždeň skôr, vystúpi aj Slobodná Európa a Zóna A

RELAX - Trnavská 13 | 6.3.2015, 10.28, Ján Král

Festival Trnavská 13 tento rok nebude na Deň otcov, uskutoční sa už 12. a 13. júna. Dejiskom zostáva rovnako ako pred rokom tréningový vrhačský sektor na trnavskej Slávii.

Festival Trnavská 13 bude o týždeň skôr, vystúpi aj Slobodná Európa a Zóna A

K festivalu Trnavská 13 neodmysliteľne patrí pivo. Foto: Ján Král

reklama


Pôvodne bolo podujatie naplánované o týždeň neskôr, termín konania sa však rozhodli organizátori presunúť z dôvodu kolízie s inými spoločenskými podujatiami v meste.


Dvojdňová multižánrová akcia sa preslávila vďaka pivnému pochodu po trnavských podnikoch, ktorý každoročne absolvujú tisícky mužov a žien. Festival nesie motto Leto sa začína v Trnave a bude plný kultúry, občianskych i športových aktivít so širokým záberom na celé rodiny s deťmi.


Program odštartuje v piatok 12. júna popoludní behom Trnavská 13. Účastníkov čaká trinásť kilometrov ulicami mesta, zaujímavosťou je, že po dohode s magistrátom sa pobeží aj cez nádvorie radnice.

reklama


„Popritom plánujeme i krátky beh o dĺžke 1,3 v areáli Slávie, ktorý bude určený prevažne pre rodiny s deťmi. Trasu zvládne naozaj každý.

 

Očakávame, že na oboch behoch sa zúčastní osemsto až tisíc ľudí z Trnavy a okolia,“ povedal jeden z organizátorov Igor Holéczy.

 

Slobodná Európa to naplno rozbalila na festivale aj minulý rok. Foto: Ľuboš Drozd


Medzi headlinerov hudobného programu patria kapely Slobodná Európa a Zóna A. V nasledujúcich týždňoch organizátori oznámia aj ďalšie známe kapely, priestor však už tradične dostanú aj menej známe či začínajúce skupiny.


V sobotu predpoludním dostanú vo festivalovom areáli priestor na prezentáciú trnavské športové kluby, popoludnie vyhradia detskému programu, večer odpália hudobné koncerty.


Chýbať ani tento rok nemôže pivný pochod. „Na tento rok sme pripravili veselé tričká, som presvedčený, že ľuďom sa budú páčiť. Podrobnosti ešte teraz ale neprezradím,“ dodal Holéczy, ktorý očakáva, že po trnavských podnikoch bude za pivom putovať asi 3500 fanúšikov zlatistého moku.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama